ایرنا/ آتش‌سوزی منطقه کوه‌بهار گرمه ۵۳ میلیارد و ۱۸۰ میلیون ریال خسارت به عرصه‌های منابع طبیعی این شهرستان خراسان شمالی وارد کرده است.

سرهنگ موسی الرضا حیاتی، فرمانده یگان حفاظت از منابع طبیعی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی اظهار داشت: این آتش سوزی که هفته گذشته در ۲ نوبت در کوه بهار گرمه روی داد حدود ۵۹ هکتار از پهنه های این منطقه را در برگرفت.
وی افزود: با توجه به اینکه محدوده آتش سوزی در منطقه سخت گذری از کوه بهار واقع بود با همکاری فعالانه فرماندار گرمه و بسیج تمام امکانات اداری و نیروها، موفق به مهار و فرونشاندن این آتش شدیم.
حیاتی با بیان اینکه علت وقوع این آتش سوزی در دست بررسی است، افزود: حفظ منابع طبیعی و ذخیره گاه جنگلی کوه بهار برای ما اهمیت ویژه ای دارد و از دست دادن حتی یک متر از آن جبران‌ناپذیر است.
فرمانده یگان حفاظت از منابع طبیعی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی افزود: پوشش این ذخیره گاه شامل گونه های مرتعی، ارس، درختچه زرشک، سیاه تلو، افرای کرکوی، سرخ ولیک و نسترن وحشی است.
وی عمده خسارات وارد شده را متوجه درختچه های منطقه دانست و گفت: خوشبختانه در این واقعه درختان تنومند منطقه کمتر دچار آسیب شده اند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today