پایگاه خبری پلیس/ فرمانده انتظامی ساوه از شناسایی و دستگیری سه نفر که قصد حفاری و پیدا کردن اشیای عتیقه در بیابان‌های اطراف این شهرستان داشتند، خبر داد.

سرهنگ علی اکبر عیسی آبادی، فرمانده انتظامی ساوه اظهار داشت: در پی دریافت خبری مبنی بر حضور تعدادی از حفاران با یک دستگاه خودروی کامیونت در بیابان های اطراف شهرستان به منظور حفاری و کشف اشیاء عتیقه، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران انتظامی قرار گرفت.
این مقام انتظامی اظهار داشت: پس کسب اطمینان از صحت موضوع، مأموران قبل از اینکه حفاران فرصت فرار داشته باشند، در عملیاتی موفق به دستگیری آنها و توقیف خودروی مورد استفاده شدند.
وی افزود: تعدادی از وسایل حفاری از قبیل موتور، چکش، شوک برقی و تعداد پنج عدد دینامیت دست ساز در بازرسی از خودروی حفاران نیز کشف شد.
سرهنگ عیسی آبادی اظهار کرد: افراد دستگیر شده در بازجویی ها بیان داشتند که قصد حفاری و کشف اشیاء گران قیمت باستانی و عتیقه در این محل را داشته اند.
فرمانده انتظامی شهرستان ساوه تاکید کرد: نیروی انتظامی هرگز اجازه حفاری غیرمجاز و به تاراج بردن آثار تاریخی و فرهنگی را به افراد سودجو و قانون گریز نخواهد داد.
وی افزود: سه متهم دستگیر شده در این عملیات پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی شدند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today