باشگاه خبرنگاران/ استاندار اردبیل گفت: پل معلق خلخال به طول۴۹۶ متر به عنوان طولانی‌ترین پل جهان با ظرفیت تردد۸۰۰ نفر همزمان در مجموعه گردشگری ازناو ساخته می‌شود.

اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در جریان سفر به شهرستان خلخال و بازدید از پروژه‌های گردشگری و صنعتی گفت: تجربه احداث پل معلق در مشکین شهر و هیر نشان داده که سوددهی و جذب گردشگر قابل توجهی داشته و پل معلق ازناو از این دو مورد بهتر خواهد شد.
او ادامه داد: با ایجاد راه‌های مواصلاتی اصلی و مسیر گردشگری، شهرستان خلخال به قطب گردشگری استان تبدیل می‌شود.
استاندار اردبیل با بیان اینکه راه‌های ارتباطی خلخال به استان گیلان و مسیر سرچم این شهر از بن بست خارج شده و گردشگران زیادی را پذیرا خواهد شد افزود: این شهرستان در یک موقعیت مناسب و مسیر گردشگری قرار گرفته است و با افزایش اعتبار عمرانی حذف گردنه‌های خلخال _اسالم و تکمیل پروژه کلور _ درام در دستور کار قرار دارد.
بهنام جو ادامه داد: علاوه بر اعتبار عمرانی کلور درام ۳۰ میلیارد تومان دیگر به این پروژه از سوی سازمان برنامه بودجه اضافه شده و نسبت به سال قبل ۶۰ میلیارد تومان تخصیص می‌یابد که در سال گذشته ۲۰ میلیارد تومان بود.
او با اشاره به اینکه جهش خوبی در توسعه زیرساخت‌های اصلی ایجاد شده افزود: با روندی که پیشرفت کار مسیر کلور _ درام وجود دارد تا پایان سال۳۵ کیلومتر آسفالت ریزی خواهد شد.
استاندار اردبیل با بیان اینکه ایجاد هتل چهار ستاره در منطقه ازناو به جذب وماندگاری مسافر کمک می‌کند تصریح کرد: با نصب تلی سیژ، احداث پیست اسکی، پل معلق و ایجاد زیرساخت‌های گردشگری تعداد گردشگران به این شهرستان به شکل قابل توجهی افزایش می‌یابد.
بهنام جو بیان کرد:در وضعیت حاکم اقتصادی و شرایط کرونایی بیشتر طرح‌ها و پروژه‌های در حال اجرا نیاز به تسهیلات بانکی دارند و باید در ستاد تسهیل و گفتگو با بانک‌های عامل موانع موجود را حل کنیم.
او اظهار کرد: مبلغ ۳ میلیارد تومان برای زیرساخت و توسعه راه مجموعه ازناو تخصیص می‌یابد که در سال جهش تولید باید جهش خوبی در توسعه زیرساخت‌ها داشته باشیم.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today