فارس/ جانشین فرمانده ناجا از کاهش سطح جرائم در کشور به ویژه در خوزستان خبر داد.

سردار قاسم رضایی، جانشین فرمانده ناجا در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی خوزستان، اظهار کرد: سطح جرائم در کشور به‌ویژه در خوزستان کاهش یافته که این موفقیت از ارتباط مسؤولان حفظ و برقراری امنیت در کشور با مردم و سایر دستگاه‌ها است.
جانشین فرماندهی ناجا گفت: یکی از مطالبات جدی رسانه‌ها برخورد با استفاده از سلاح در مراسمات عروسی و عزاداری است که مردم نیز کم گلایه‌مند نیستند لذا با همکاری مردم و رسانه‌ها در کنار مجموعه ناجا این نگرانی و سنت‌های غلط باید اصلاح و مدیریت شود.
وی ادامه داد: نیروی انتظامی تا به حال در زمینه مبارزه با قاچاق در مرزبانی و حوزه انتظامی کشور موفقیت‌های ارزنده‌ای داشته که در خوزستان نیز به صورت محسوس دیده می‌شود.
سردار قاسم رضایی تصریح کرد: پیرو شعاری که مقام معظم رهبری برای سال جاری انتخاب نمودند در همان روزهای نخست سال قرارگاهی با عنوان مبارزه با قاچاق در مجموعه نیروی انتظامی ایجاد شد که به موجب آن به صورت جدی‌تر با مقوله قاچاق برخورد داشته‌ایم.
وی ضمن بیان آنکه راه‌اندازی پلیس گمرک با استقبال مواجه شد، افزود: دست افرادی که از وجود منافذ گمرکی اقدام به قاچاق می‌کردند کوتاه شده که با این نتیجه مثبت امیدواریم پلیس گمرک در سایر نقاط نیز مستقر شود.
سردار رضایی با اشاره به این مسئله که اقدامات انجام‌شده برای تحقق شعار سال تازه شروع کار است، بیان کرد: مرزبانان ما در نقاط مختلف کشور برای مبارزه با انواع قاچاق کالای ضد فرهنگی، مواد مخدر و خروج قاچاقی سوخت و احشام موفق آمیز اقدام کرده است.
وی اذعان کرد: در زمان شیوع کرونا برخی از کارخانه‌های صنعتی و تولیدی تعطیل و یا دچار مشکل شده‌اند که ناجا در کنار سایر دستگاه‌ها به دنبال مطالبات آن‌ها است.
جانشین فرمانده ناجا گفت: با بررسی‌های کارشناسی ناجا به این نتیجه رسیده شد که باید بازنگری جدی در ایجاد زیرساخت‌ها انجام شود چراکه سرقت از منازل به دلیل عدم رعایت موارد ایمنی است که در ابتدای پروانه‌ای ساخت و پایان کار باید مورد نظارت قرار گیرد.
وی افزود: یکی از دلایل افزایش جرم مناسب نبودن هزینه جرم است اما خوشبختانه دستگاه قضا به‌صورت جدی پای کار ایستاده و امیدواریم مجلس یازدهم با وضع مقرراتی از دغدغه‌های مردم بکاهد.
سردار قاسم رضایی بیان کرد: خوزستان که به کربلای ایران معروف است، مردم شهید پرورش در ذهن و دل همگان جای دارند و با نام راهیان نور دل‌های زیادی راهی فضای معنوی آن می شوند.
وی ادامه داد: مردم خوزستان بینش بالایی دارند و با همکاری با مجموعه انتظامی بخش اعظمی از مشکلات را حل نمودند و با توجه به تهدیداتی که در مرزهای خوزستان وجود دارد اما شاهد حفاظت مردم از این مرزها و درنتیجه خنثی شدن هر گونه تهدید هستیم.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today