باشگاه خبرنگاران/ کم‎ سن‌ترین قربانی کرونا در بوشهر ۲۵ روز داشته و مسن‌ترین هم ۹۳ ساله بوده است.

سعید کشمیری دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: اکنون ۳۱۹ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۶۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به جمع بیماران بستری‌ افزوده شده‌اند.
کشمیری بابیان اینکه اکنون ۱۷۹ مورد مثبت قطعی در بیمارستان‌های استان بستری هستند، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته، ۴۰ مورد از بیماران بستری در بخش‌های کرونایی با حال خوب از بیمارستان مرخص شده‌اند که از این تعداد ۱۹ مورد مثبت قطعی بوده‌اند.
وی بابیان اینکه هم‌اکنون ۴۸ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند، افزود: از این تعداد ۲۷ نفر با کمک دستگاه نفس می‌کشند.
کرونا ۷ قربانی جدید گرفت
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر همچنین از فوت ۷ مورد دیگر خبر داد و بیان کرد: از این هفت نفر، سه نفر مربوط به امروز و ۴ نفر در روز‌های گذشته فوت کرده‌اند.
وی ادامه داد: آمار موارد فوت‌شده بر اثر کرونا در استان بوشهر به ۱۵۲ نفر رسیده است.
کشمیری با اشاره به میانگین سنی ۵۵ سال برای افراد فوت شده، عنوان کرد: کم‌سن ترین سن فرد مبتلا به کووید ۱۹ که فوت شده ۲۵ روز و بیشترین آن ۹۳ سال بوده است.
او گفت: ۷.۴ درصد فوت شدگان در رده سنی زیر ۲۰ سال، ۱۰.۶ درصد در رده سنی ۲۱ تا ۴۰ سال، ۲۶.۶ درصد در رده سنی ۴۱ تا ۶۰ سال، ۴۱.۵ درصد در رده سنی ۶۱ تا ۸۰ سال و ۱۳.۸ درصد فوت شدگان در رده سنی ۸۱ تا ۱۰۰ سال بوده‌اند.
امروز بوشهر در وضعیت قرمز نبود
بر خلاف روزهای گذشته امروز وقتی سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اسامی استان‌های در وضعیت قرمز را اعلام کرد نامی از بوشهر نبرد.
وی استان‌های خوزستان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، هرمزگان و خراسان شمالی را در وضعیت قرمز و تهران، البرز، لرستان، خراسان جنوبی، کهگیلویه و بویر احمد، زنجان، اصفهان، مازندران، گلستان و ایلام را هم در وضعیت هشدار اعلام کرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday