ایسنا/ معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت گیلان گفت: با انجام پایش نهاده‌های دامی، نظارت بر عملکرد واحدهای توزیع کننده نهاده برای کاهش قیمت مرغ و گوشت در استان گیلان تلاش می‌شود.

محمد درویش‌کردار، معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت گیلان از تشکیل پرونده تخلف گرانفروشی برای ۲۰ شرکت در زمینه تامین انواع نهاده‌های دامی در گیلان خبر داد و گفت: بر اساس بررسی به عمل آمده و گشت‌های مشترک بازرسی با کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی مغایرت زیادی در خصوص عرضه و قیمت فروش انواع نهاده‌ها و خوراک دام از سوی شرکت‌های واردکننده کشف شد.
وی افزود: در طرح پایش نهاده‌های دامی، نظارت بر عملکرد واحدهای توزیع کننده نهاده در دستور کار جدی قرار دارد.
درویش‌کردار ادامه داد: به صورت مستمر برای مهار گران‌فروشی و جلوگیری از اخلال در بازار و نهایتا کاهش قیمت مرغ و گوشت در گیلان تلاش می‌شود.
معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت گیلان خاطرنشان کرد: با متخلفین عرضه عمده نهاده‌های دامی مماشات نخواهد شد و با دستگاه قضایی نیز هماهنگی لازم انجام شده است.
وی تصریح کرد: ارزش ریالی تخلفات ارزیابی شده برای ۲۰ پرونده این شرکت بیش از ۷ میلیارد و ۲۰۶ میلیون ریال بود که به اداره کل تعزیرات با مستندات لازم به منظور اعمال قانون ارسال شده است.
درویش کردار خواستار همکاری مرغداران و تشکلهای مربوطه برای پیگیری و برخورد با تخلفات موجود از طریق ارایه مستندات و اطلاعات صحیح شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today