باشگاه خبرنگاران/ فرمانده انتظامی استان زنجان از شناسایی و دستگیری ۲ کلاهبردار میلیاردی در فضای مجازی خبر داد.

سردار رحیم جهانبخش، فرمانده انتظامی استان زنجان اظهار کرد: در پی وصول شکوایه‌ای مبنی بر کلاهبرداری از طریق فضای مجازی رسیدگی به موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت.
او ادامه داد: ماموران در تحقیقات خود دریافتند ۲ متهم غیربومی و ساکن یکی از استان‌های همجوار با ایجاد صفحه‌ای در یکی از شبکه‌های اجتماعی اعتماد افراد را برای انجام اقدامات غیرقانونی جلب و از آنان اقدام به کلاهبرداری می‌کرد.
سردار جهانبخش افزود: ماموران پس از شناسایی متهمان در یکی از استان‌های همجوار با اخذ نیابت قضائی به محل سکونت آنان اعزام و هر دو متهم را دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: پس از دستگیری متهمان و در ادامه تحقیقات مشخص شد این متهمان به این شیوه از هزار نفر با درخواست واریز وجه به نام افراد دیگر بیش از ۲ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند.
سردار جهانبخش با اشاره به اینکه متهمان با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شدند، به شهروندان توصیه کرد: به تماس‌های تلفنی که از آن‌ها درخواست مراجعه به دستگاه‌های خودپرداز می‌نمایند توجه نکنند و موضوع را سریع به پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir یا از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today