ایرنا/ رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز گفت: ۷۴۶ میلیارد ریال کالا به ظن قاچاق در سه ماهه نخست امسال در استان کشف و ضبط شد.

رامین ربیعی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز با اشاره به رتبه ویژه این استان در کشف کالاهای قاچاق عنوان کرد: طی سه ماهه نخست امسال بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز در قالب گشت های مستقل و تلفیقی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، موفق به انجام ۹۳۱ مورد بازرسی و تشکیل ۱۶۶ پرونده در این زمینه شدند.
وی اضافه کرد: در سه ماهه نخست امسال بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز در قالب گشت های مستقل و تلفیقی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، موفق به انجام ۹۳۱ مورد بازرسی و تشکیل ۱۶۶ پرونده در این زمینه شدند.
ربیعی گفت: در بازه زمانی سه ماهه گذشته، ارزش ریالی کشفیات به ظن قاچاق ۷۴۶ میلیارد ریال برآورد که پس از تحویل به سازمان اموال تملیکی، پرونده های تشکیل شده آن به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.
وی ادامه داد: عمده کالاهای کشف شده قاچاق در رده اقلام خوراکی، البسه، آرایشی، بهداشتی، طلا، جواهر، دارو و سیگار بوده است.
وی ارزش ریالی کشفیات قاچاق و ظن به قاچاق کل کشور را یک هزار و ۲۱۲ میلیارد ریال عنوان و افزود: از این میزان ۷۴۶ میلیارد ریال آن مربوط به کشفیات استان البرز است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghTCfgcu5kChmg
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday