فارس/ رئیس حفاظت محیط زیست کاشمر از دستگیری عوامل شکار یک راس میش وحشی در کاشمر خبر داد و گفت: در این اقدام سه تن از متخلفین دستگیر شدند و لاشه یک راس میش شکار شده و سایر ادوات شکار و صید نیز ضبط شد.

مهدی جمعه‌پور، رئیس حفاظت محیط زیست کاشمر اظهار کرد: با هوشیاری و رصد عوامل اطلاعات سپاه ناحیه کاشمر، یک فقره شکار غیرمجاز در منطقه شکار و تیراندازی ممنوع «سیدمرتضی» ارتفاعات روستای قوچ پلنگ به یگان حفاظت محیط زیست کاشمر اطلاع رسانی شد.
وی ادامه داد: مامورین در یک اقدام غافلگیرکننده، زمانی که متخلفین در تاریکی شب قصد خروج از منطقه را داشتند جلوی آنها را مسدود کردند که در این اقدام سه تن از متخلفین به‌همراه لاشه یک راس میش شکار شده و سایر ادوات شکار و صید دستگیر و دو تن از آنها نیز در تاریکی شب متواری می‌شوند.
جمعه‌پور افزود: متخلفین با دستور مقام قضایی جهت شناسایی افراد متواری و سایر ابعاد جرم توسط پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان بازداشت و پرونده تحویل مراجع قضایی می‌شود.
رئیس حفاظت محیط زیست کاشمر با بیان اینکه به لحاظ حقوقی ضررو زیان وارد شده به محیط زیست بابت شکار یک رأس میش وحشی مبلغ 750 میلیون ریال است که باید توسط متخلفین پرداخت شود، گفت: به لحاظ کیفری جرم نیز قانون گذار تا سه سال حبس برای شکار حیوانات حمایت شده در نظر گرفته است.
وی افزود: بنابراین از تمامی دوستداران حیات وحش درخواست می‌شود هرگونه تخلفات شکار و صید را به شماره 09157226432 و 55233516 اطلاع رسانی کنند تا با حضور شبانه روزی مامورین یگان حفاظت محیط زیست و برخورد بازدارنده‌ای که ناشی از توجه ویژه حوزه قضایی به میراث طبیعی و انفال است، ذخایر ژنتیکی شهرستان را از دست نابود کنندگان و سودجویان نجات دهیم.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید