ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به برخی نواقص سی‌تی‌اسکن و تجهیزات اکسیژن‌ساز بیمارستان‌های محل بستری بیماران کرونایی استان گفت که افزایش تعداد مبتلایان و استفاده بیش از حد از این وسایل، موجب خرابی و فرسودگی کامل، اسقاطی شدن تجهیزات و در نتیجه بروز مشکلات بیشتر در روند درمان این بیماران می‌شود.

عبدالرضا فاضل،رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان اظهار داشت: مراجعه فراوان افراد مشکوک به کرونا در پنج ماه گذشته برای آزمایش، علاوه بر خستگی کادر درمان، موجب فرسودگی و نقص فنی برخی تجهیزات درمانی بیمارستان‌های استان شد.
وی گفت: در حال حاضر دستگاه اکسیژن‌ساز بیمارستان‌های پیامبر اعظم گنبد و پنج آذر گرگان دچار نقص فنی شده و دستگاه سی تی اسکن بیمارستان صیاد شیرازی هم نیازمند تعمیر است.
فاضل افزود: استاندارد استفاده ماهانه از دستگاه سی تی اسکن، هزار و ۵۰۰ آزمایش است که به دلیل مراجعه فراوان، فقط در ماه گذشته ۹ هزار فقره سی تی اسکن در بیمارستان صیاد شیرازی گرگان انجام شد که در نتیجه آن، این دستگاه از چرخه خدمت خارج گردیده و در انتظار تعمیر است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان به آمار بیماران کرونایی گلستان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۷۳۰ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که حال ۱۰۴ نفر آنان وخیم است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گلستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گلستان در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAERANZ25YggdlHRFUg
آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today