ایرنا/ معاون اداره کل پدافند غیرعامل استانداری مازندران با اشاره به قرمز بودن 7 شهرستان این استان گفت: با تصمیم ستاد مقابله با کرونا تمامی مشاغل پرخطر درشهرستان‌های قرمز این استان تعطیل می‌باشند.

حسینعلی محمدی، معاون اداره کل پدافند غیرعامل استانداری مازندران افزود: بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی مازندران، هم اکنون وضعیت شیوع کرونا در هفت شهرستان آمل ، بهشهر، بابل، رامسر، نوشهر، محمودآباد و سوادکوه قرمز است و براساس ابلاغ و تصمیم ستاد مقابله با کرونا مشاغل پرخطر در این شهرستان‌ها تعطیل شدند.
وی مشاغل پرخطر را شامل شغل هایی که در محیط بسته و منجر به تجمع افراد می‌شود دانست و ادامه داد: براساس ابلاغیه کشوری مشاغل پر خطر از قبیل تالارهای پذیرایی، قهوه خانه‌ها، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی، چایخانه‌ها وقهوه خانه‌ها، آموزشگاه‌ها، کتابخانه‌ها، مراکز تفریحی آبی و استخرهای سرپوشیده، باشگاه های بدنسازی، سینما و تئاتر و مراکز مشابه میشود .
معاون پدافند غیر عامل استاندار مازندران با اشاره به اینکه 5 شهر دیگر استان نیز در شرایط نارنجی قرار دارند، گفت: در صورت قرمز شدن وضعیت این شهرستان‌ها، مشاغل پرخطر این مناطق نیز تعطیل خواهند شد.
وی در خصوص فعالیت دیگر مشاغل که با عنوان مشاغل کم خطر شناخته شده‌اند نیز توضیح داد: این مشاغل با رعایت پروتکل های بهداشتی اعلام شده می‌توانند به فعالیت خود ادامه بدهند و از صنوف می‌خواهیم که در اعمال پروتکل‌های بهداشتی همکاری لازم را داشته باشند تا وضعیت کرونایی در استان کنترل شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today