صدا و سیما/ معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت پایتخت از کشف ۶ هزار و ۳۶۰ دستگاه ضبط صوت قاچاق در یکی از انبار‌های جنوب تهران خبر داد.

سرهنگ نادر مرادی، معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت پایتخت گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه راننده یک دستگاه وانت سواری مقادیر قابل توجهی ضبط صوت قاچاق را حمل و در سطح شهر تهران توزیع می‌کند، بررسی موضوع در دستور کار تیمی از مأموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت پایتخت قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه روز گذشته خودرو متهم در حوالی کهریزک شناسایی شد، افزود: با هماهنگی قضائی خودرو مورد نظر توقیف و راننده آن نیز برای تحقیقات پلیسی به این معاونت انتقال یافت.
سرهنگ مرادی اظهار داشت: متهم در بازجویی‌های اولیه عنوان کرد که با همکاری مالک انباری در محدوده شهرک احمد آباد کهریزک مقداری کالای قاچاق در آن مکان جمع آوری و سپس با استفاده از همین وسیله نقلیه در سطح شهر آن را توزیع می‌کنم.
وی با بیان اینکه در گام بعدی از تحقیقات پلیسی، هویت مالک انباری شناسایی شد، گفت: با دستور قضائی بلافاصله اکیپی از مأموران این معاونت به نشانی انبار اعزام و موفق شدند در بازرسی از آن ۶ هزار و ۳۶۰ دستگاه انواع ضبط صوت و تجهیزات باند خارجی و فاقد مجوز گمرکی را کشف کنند.
معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت پایتخت با بیان اینکه در این انبار مشاهده شد سود جویان قصد داشتند تا با ترکیب کردن کالای قاچاق با کالا‌هایی که از مبادی رسمی کشور و به صورت قانونی وارد کشور شده بود پلیس را گمراه کنند، خاطر نشان کرد: کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال اعلام و هر ۲ متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.
سرهنگ مرادی در پایان ضمن اخطار جدی پلیس به قاچاقچیان کالا، به افرادی که قصد دارند کالای خود را از مبادی قانونی وارد کشور کنند هشدار داد، که اگر بخواهند کالای خود را در انبار‌ها احتکار کنند تا در فرصت مناسب و با بالا رفتن قیمت‌ها در بازار به فروش برسانند با برخورد جدی پلیس مواجه خواهند شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran