ایرنا/ رئیس اتحادیه مشاوران املاک بوشهر گفت: با توجه به مصوبه و ابلاغ مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا برای حمایت از مستأجران، افزایش بیش از ۱۵ درصد اجاره‌بها املاک در این استان ممنوع است.

احسان آستانه رئیس اتحادیه مشاوران املاک بوشهر بیان کرد: بر پایه این مصوبه که از هشت تیر لازم‌الاجرا شده، بیشترین افزایش اجاره‌بهای تمدید ملک در تهران ۲۵ درصد، کلان‌شهرها ۲۰ درصد و دیگر شهرها ۱۵ درصد باید اعمال شود که این افزایش در تمامی شهرهای استان بوشهر ۱۵ درصد است.
وی بیان کرد: بستن قرارداد تمدید فراتر از این مصوبه تنها در صورتی که در هر دو طرف معامله راضی به افزایش بیشتر باشند، مانعی ندارد، اما ما توصیه می‌کنیم که صاحبان املاک و مستأجران با همان افزایش ۱۵ درصدی قرارداد ببندند.
آستانه ادامه داد: این مصوبه‌ ستاد ملی مبارزه با کرونا به تمامی بنگاه‌داران املاک استان ابلاغ شده و از دستگاه قضایی استان نیز انتظار است تا در اجرایی کردن این مصوبه، اتحادیه را یاری کند.
وی گفت: هرچند که این مصوبه نقاط ابهامی دارد، اما هم برای واحدهای مسکونی و هم واحدهای تجاری اعمال خواهد شد.
آستانه با اشاره به آسیب زدن همه‌گیری کرونا به کسب‌وکارها و مشاغل، از مالکان خواست تا هوای اجاره‌نشین‌ها را داشته باشند و از افزایش اجاره‌بها با نرخ‌های غیرمتعارف خودداری کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday