مهر/ معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: تمام دانشجویان کرونایی این دانشگاه، با حال عمومی خوب، ترخیص شدند.

محمدحسن مینوئیان حقیقی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: تمام دانشجویان کرونایی دانشگاه علوم پزشکی گناباد پس از گذراندن ۱۴ روز قرنطینه و بهبودی کامل، با حال عمومی خوب، ترخیص شدند و به منازل خود بازگشتند.
وی افزود: پس از مشاهده علائم مشکوک به کرونا در تعدادی از دانشجویان در ۲۲ خردادماه، اقدامات لازم برای جداسازی این دانشجویان و انتقال آنها به اتاق زرد خوابگاه، انجام و تست کرونا از آنها گرفته شد.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد تصریح کرد: با مثبت اعلام شدن تست‌ها، از سایر دانشجویانی که با آنها در ارتباط بودند، نیز تست کرونا گرفته شد و با مصوبه ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا و طبق پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، محل و طبقه‌ای مجزا در هر خوابگاه برای قرنطینه دانشجویان آلوده به ویروس کرونا اختصاص یافت.
مینوئیان با بیان اینکه دسترسی سایر دانشجویان به این طبقات وجود نداشت و ورود و خروج نیز با نظارت کامل پرسنل امور خوابگاه‌ها انجام می‌شد، اظهار کرد: اکثر این دانشجویان هیچ‌گونه علائمی نداشتند و فقط به دلیل مثبت شدن تست کرونا و پیشگیری از انتقال ویروس به سایر دانشجویان، به مدت ۱۴ روز قرنطینه شدند.
وی تصریح کرد: علاوه بر ارجاع مرتب و مستمر این دانشجویان به پزشک جهت معاینه، دو نفر از پرستاران آقا و خانم، برای بررسی علائم و ارائه توصیه‌های لازم به این دانشجویان به صورت روزانه به خوابگاه‌ها مراجعه داشتند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید