تسنیم/ متاسفانه شیوع ویروس کرونا مجدد در استان قزوین روند صعودی به خود گرفته و چون تا کنون واکسنی برای این بیماری کشف نشده، تنها در صورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌‌توان از این روزهای سخت عبور کرد.

منوچهر حبیبی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین اظهار داشت: شهرستان‌های قزوین و تاکستان که در وضعیت زرد قرار داشتند متاسفانه به سبب عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی امروز در وضعیت نارنجی قرار گرفته‌اند.
حبیبی عنوان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان، نزدیک به 12 هزار و 996 تست کرونا برای بیماران و مراجعه کنندگان انجام شده در حالی که بیش از 72 درصد از تست‌ها منفی و نزدیک به سه هزار و 652 آزمایش مثبت بوده است.
وی افزود: بخشی از بیمارستان بوعلی قزوین بیماران کرونایی را پذیرش می‌کند این در حالی است که تخت‌هایی که به بیماران مبتلا به کرونا اختصاص یافته در حال پر شدن هستند و در صورتی که این شرایط ادامه یابد از ظرفیت سایر بیمارستان‌های استان استفاده خواهد شد.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین تصریح کرد: ویروس کرونا به شدت خطرناک است و در صورتی که پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود می‌تواند جان بسیاری از افراد جامعه را به خطر اندازد.
حبیبی با بیان اینکه متاسفانه برخی از مردم تصور می‌کنند که خطر کرونا رفع شده و بدون استفاده از ماسک در جامعه حضور می‌یابند حال آنکه خطر این بیماری همچنان وجود دارد، افزود: رعایت اصول بهداشتی، اجتناب از حضور در اجتماعات و همچنین استفاده از ماسک می‌تواند سلامت جان افراد را تا حد زیادی تضمین کند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین گفت: مردم نباید با ساده‌انگاری نسبت به کرونا موجب شیوع این ویروس در جامعه شوند در حالی که اگر پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود آمار مبتلایان به کرونا نیز کاهش خواهد یافت.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین نیز اظهار کرد: علائم ویروس کرونا تغییری نکرده و از قدرت این ویروس نیز کاسته نشده است و همچنان کاهش اکسیژن خون و بروز علائم تنفسی از جمله مهمترین علامت‌های این بیماری خوانده می‌شود.
پیمان نامدار عنوان کرد: برپایی مراسم عزا و عروسی، حضور در تجمعات فامیلی، ساده‌انگاری مردم نسبت به کرونا و برگزاری همایش‌های مختلف سبب شد که از ابتدای تیرماه، شیوع ویروس کرونا در استان روند صعودی به خود بگیرد.
وی افزود: استان‌های زنجان، البرز و تهران که در جوار استان قزوین قرار دارند در وضعیت هشدار قرار گرفته‌اند و همین مسأله یک زنگ خطر جدی برای قزوین به شمار می‌رود.
متاسفانه کرونا طی روزهای اخیر در حال اوج گرفتن است و با توجه به اینکه تاکنون واکسن و دارویی برای آن تهیه نشده لذا بی توجهی به این ویروس منجر به پر شدن تخت‌های بیمارستانی و افزایش مرگ‌ومیر خواهد شد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today