ایسنا/ فرماندار بینالود گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا از گردشگران و مسافران درخواست داریم ضمن رعایت پروتکل‎های بهداشتی از آمدن به طرقبه و شاندیز خودداری کنند.

سید حسن حسینی، فرماندار بینالود با اشاره به اقدامات اتخاذ شده در این شهرستان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا افزود: از مسئولان استانی درخواست شده هر آنچه برای مقابله با ویروس کرونا در مشهد تدبیر می‏‌کنند، برای شهرستان طرقبه شاندیز نیز مدنظر داشته باشند.
وی ادامه داد: برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از دو هفته قبل ماسک در تمامی ادارات اجباری شده و مجتمع‌های گردشگری و اصناف نیز از این ابلاغیه تبعیت می‌کنند و به کسانی که ماسک ندارند خدمات ارائه نمی‎دهند.
حسینی بیان کرد: بر اساس تصمیم ستاد مقابله با کرونا از چند روز قبل تمامی تالارها و باغ تالارهای شهرستان تعطیل و از تجمعات غیر ضروری تا اطلاع ثانوی جلوگیری خواهد شد، همچنین استفاده از ماسک در تمامی اماکن گردشگری و تفریحی اجباری شده و اگر کسی ماسک نداشته باشد از ورود به ییلاقات و مناطق گردشگری جلوگیری خواهد شد.
فرماندار طرقبه شاندیز عنوان کرد: متأسفانه تا کنون تعدادی از کارکنان شهرداری، نیروی انتظامی و دیگر کارمندان ادارات طرقبه شاندیز به کرونا مبتلا شده‌اند، شهرستان طرقبه شاندیز اکنون در وضعیت زرد قرار دارد و افرادی در قرنطینه خانگی بوده و تحت مراقبت قرار دارند.
وی مطرح کرد: با توجه به میزان تولید ماسکی که در این شهرستان داریم فعلاً کمبودی در این زمینه نیست، البته برای کسانی که توان خرید ماسک ندارند پویش‌های مردمی راه‌اندازی شده و ماسک را به صورت رایگان و یا قیمت بسیار پائین در اختیار این افراد قرار می‌دهند.

ماهیانه ۱۲ میلیارد تومان خسارت به اصناف وارد می‌شود
حسینی افزود: به دلیل وقوع سیل سال گذشته و بیماری کرونا مجبور به مسدود کردن محورهای ورودی به طرقبه شاندیز شدیم به‌ طوری که ورود خودروها از روزی ۵۰ تا ۶۰ هزار خودرو به ۴ هزار خودرو کاهش یافت.
وی اظهار کرد: اصناف شهرستان طرقبه شاندیز به دلیل وقوع سیل و شیوع کرونا و دیگر مسائل در سال ۹۸ و ۹۹ خسارت‌های بسیاری را متحمل شدند، بر اساس آنچه اعلام شده بر اثر شیوع ویروس کرونا ماهیانه ۱۲ میلیارد تومان خسارت به اصناف مختلف وارد می‌شود، به همین دلیل جلسه‌ای با دبیر شورای هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی و سرپرست امور مالیاتی استان برگزار و تدابیری اتخاذ شد.
فرماندار طرقبه شاندیز گفت: در این جلسه مقرر شد بر اساس خود اظهاری خود صنوف مالیات محاسبه و دریافت شود، همچنین از ابتدای مرداد ماه تسهیلاتی به اصناف با بهره بسیار کم پرداخت می‌شود، ضمن اینکه چک‌های برگشتی فعلاً اعمال نمی‎شوند.
وی بیان کرد: در شهرستان طرقبه شاندیز ۳۰ هزار نفر در ۵۴۰۰ واحد صنفی شاغل هستند، علاوه بر اصناف ۴۰ واحد رستوران، باغ تالار و فضای گردشگری و ۵۰۰ واحد مبل‌فروشی در این منطقه داریم که به شدت آسیب دیدند و باید حمایت شوند.
حسینی گفت: متأسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا ۲۰ درصد صنوف شهرستان ورشکست شدند و نزدیک به ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر در آستانه بیکار شدن هستند؛ با وجود تمام مشکلات برای حفظ سلامتی شهروندان اگر مجبور شویم محدودیت‌های بیشتری را اعمال خواهیم نمود.
وی زمان دقیق بازگشایی صنوف را موکول به تصمیمات بعدی ستاد مقابله با کرونای استان و شهرستان ذکر کرد و از همشهریان خواست تا همکاری و هم‌افزایی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را در موج جدید انتشار ویروس کرونا با خدمتگزاران خود به عمل آورند و در مراکز تجمع از قبیل پاساژها، سینماها، وسایل حمل‌ و نقل عمومی و... استفاده از ماسک را به عنوان یک وظیفه عمومی مدنظر قرار دهند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید