باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان لایروبی نشدن اروندرود را از عمده ترین چالش های پیش روی بنادر آبادان، چوئبده و اروندکنار عنوان کرد.

عادل دریس، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان لایروبی نشدن اروندرود به ویژه بخش دهانه آن را از عمده ترین چالش های پیش روی بنادر آبادان، چوئبده و اروندکنار عنوان کرد و گفت: برای لایروبی این آبراه لازم است کشور عراق بر حسب معاهدات بین المللی مشارکت و همکاری داشته باشد.
او افزود: بنادر حاشیه اروند مراکزی برای اشتغال و کسب و کار محلی است که در صورت رفع معضل لایروبی آنها، ظرفیت‌های بازرگانی در این بنادر بیش از گذشته فعال و شکوفا خواهد شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به پیشرفت ۴۰ درصدی احداث اسکله هزار تنی بندر اروندکنار که به طول ۱۲۰ متر، روند توسعه زیرساخت‌ها را در بنادر آبادان و چوئبده به لحاظ احداث انبار‌های ۲ هزار متر مربعی را مطلوب ارزیابی کرده و گفت: این اداره کل با استفاده از اعتبارات سازمان بنادر و دریانوردی زیرساخت‌های قابل توجهی در بنادر حاشیه اروند ایجاد کرده است که برای بهره برداری بهینه از آنان باید رویه‌های تجاری تقویت شود.
دریس همچنین خروج بندر آبادان از انسداد محیطی، تأمین ایمنی کانال دسترسی در اروند رود به مساحت ۶ هزار متر، تلاش برای تسهیل در فرآیند مبادلات ارزی با همکاری ارگان‌های مربوطه و تکمیل راه ارتباطی بین بنادر اروند را از اهم این اقدامات عنوان کرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today