ایسنا/ در بازدید شبانه و کاملاً سرزده مدیرکل دامپزشکی استان کردستان از یکی از کشتارگاه های مرغ استان مقدار ۲۰ هزار کیلوگرم گوشت مرغ منجمد فاسد کشف و ضبط شد.

مجتبی ورمقانی مدیرکل دامپزشکی استان کردستان و تعدادی از بازرسان دامپزشکی از ساعت ۲۲ شب برای بازدید به یکی از کشتارگاه های مرغ استان کردستان مراجعه و بخش های مختلف خط تولید را مورد بازدید قرار داد و در بازرسی از سردخانه کشتارگاه با مقادیر قابل توجهی از کارتن های حاوی مرغ منجمد دپو شده تاریخ مصرف گذشته مواجه شد.
محموله مکشوفه علاوه بر انقضاء تاریخ مصرف آن، به دلیل نامناسب بودن دمای محل نگهداری، فاقد شرایط ارگانولپتیکی بوده و خاصیت و کیفیت خود را از دست داده بود طوری که علاوه بر بوی بسیار متعفن، گوشت های مرغ فاقد قوام و دوام بود.
با همکاری مسئول فنی و مسئول سردخانه پس از بررسی دقیق کارتن های حاوی مرغ منجمد، سپری شدن بیش از ۷ ماه از تاریخ مصرف آن ها مشهود بود که بلافاصله در حضور مسئولین مربوطه شمارش کارتن ها حکایت از ۲۰هزار کیلو گرم بود که تنظیم صورت جلسه ضبطی انجام شد.
تعدادی از همکاران دامپزشکی برای انتقال قسمتی که امکان خروج داشت به محل مناسبی منتقل کردند و مابقی پس از تکمیل پرونده و شمارش دقیق به عنوان ضبط موقت در همان محل سردخانه انبار شد.
ورمقانی در این راستا عنوان کرد: با هوشیاری و دقت بازرسان پُر تلاش اداره کل دامپزشکی و همکاری و هماهنگی مسئول سردخانه از ورود ۲۰ هزار کیلوگرم مرغ فاسد به سفره مردم در استان کردستان و سایر نقاط کشور جلوگیری به عمل آمد.
وی افزود: به مردم اطمینان می‌دهیم تحت هیچ شرایطی اجازه ورود فرآورده‌های خام دام و طیور غیرقابل مصرف را به سفره مردم نخواهیم داد، پس بنابراین از شهروندان درخواست می شود گزارش های خود را در این مورد از طریق سامانه پیغام‌گیر شبانه‌روزی ۱۵۱۲ اطلاع رسانی کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online