ایسنا/ فرماندار ابهر از تمدید یک هفته‌ای محدودیت‌ها در این شهرستان برای مقابله با شیوع کرونا ویروس خبر داد.

وجیه‌الله نوروزی، فرماندار ابهر در این باره اظهار کرد: پیرو درخواست ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا، برای تمدید اعمال محدودیت‌های جدید با توجه به وضعیت قرمز برخی از شهرستان‌های استان از جمله شهرستان ابهر و موافقت ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، محدودیت‌های کرونایی حداقل به مدت یک هفته در ابهر تمدید شد.
وی با اشاره به مصادیق مشمول محدودیت در شهرستان ابهر، ادامه داد: این ‌محدودیت‌ها شامل دانشگاه‌ها، مدارس، مدارس شبانه‌روزی، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، آموزشگاه‌های زبان و سایر آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها، استخرهای سرپوشیده، موزه، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی است.
این مسئول با اشاره به این‌که برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش‌ها نیز شامل این محدودیت‌ها است، ادامه داد: محدودیت‌های کرونایی همچنین شامل باشگاه‌های ورزشی، ورزش‌های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته، جودو و موارد مشابه، کافه‌ها، قهوه‌خانه‌ها و چایخانه‌ها، شهربازی‌ها و کافی‌نت‌ها و باشگاه‌های بدنسازی نیز می‌شود.
نوروزی تاکید کرد: این محدودیت‌ها به مدت یک هفته دیگر در ابهر اعمال خواهد شد و تمدید آن منوط به ادامه وضعیت قرمز و شرایط شهرستان است.
وی با بیان این‌که سایر اصناف و اماکن می‌توانند با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و الزام استفاده از ماسک و رعایت بهداشت فردی برای خود و همه مراجعان از شانزدهم تیرماه سال‌جاری فعالیت کنند، خاطرنشان کرد: برگزاری مراسم عزا یا شادی فقط و فقط و صرفا با کسب مجوز از اداره اماکن نیروی انتظامی شهرستان ابهر امکان‌پذیر است و صاحبان چنین مراسمی قبل از برگزاری هر برنامه‌ای حتما به اداره اماکن مراجعه کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today