ایرنا/ فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کردستان گفت: متعرضان به عرصه‌های طبیعی در روستای گونتو واقع در شهرستان دیواندره، چهار نفر از ماموران یگان حفاظت را مورد ضرب و شتم قرار داده و ۲ نفر از آن‌ها به خاطر شدن جراحت وارده روانه بیمارستان شدند.

سرهنگ اردشیر دولتیاری، فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کردستان اظهار داشت: ماموران یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دیواندره در پی دریافت گزارش مردمی مبنی بر چرای غیرمجاز دام در مراتع روستای گونتو این شهرستان، عازم منطقه شده و پس از بررسی به متخلفان تذکر می‌دهند تا دام خود را از مراتع خارج کنند.
وی با بیان اینکه در پی این تذکر، متخلفان اقدام به ضرب و شتم ماموران می کنند، افزود: تعداد ماموران چهار و ضاربان ۶ نفر بود و در پی ضرب و شتم ماموران، ۲ نفر از آنان زخمی و به بیمارستان منتقل شدند.
سرهنگ دولتیاری اضافه کرد: با هماهنگی دادستانی دیواندره، قرار بازداشت برای متخلفان صادر و ۲ نفر از آنان بازداشت شدند و چهار نفر دیگر متواری و تحت تعقیب هستند.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کردستان با بیان اینکه ماموران یگان حفاظت هیچ ابزار و تجهیزات خاص تدافعی از خود ندارد، مجهز شدن یگان حفاظت به این تجهیزات را عامل بازدارنده در تصرف و تخریب عرصه های طبیعی دانست و یادآور شد: علاوه بر این در شرایط نابرابر درگیری با متخلفان، وجود این تجهیزات باعث می شود تا ماموران یگان حفاظت بتوانند از خود دفاع کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online