باشگاه خبرنگاران/ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: افزایش مبتلایان و فوتی‌های کرونا نگران کننده است و مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی حساسیت بیشتری داشته باشند.

بهروز ندایی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل در این باره توضیح داد: متاسفانه آمار‌های فوتی‌ها و مبتلایان به کرونا در استان اردبیل رو به رشد است و علیرغم تعطیلی تالار‌ها و مساجد، همچنان مراسم عروسی و عزا در پارکینگ آپارتمان‌ها و منازل بدون رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.
او بیان کرد: براساس آمار و تحقیقات انجام گرفته برگزاری مراسم عروسی و تجمعات، عمده علت ابتلای مردم به ویروس کرونا است و امیدواریم مردم راضی نشوند برگزاری مراسم عروسی به عزای خانواده‌ای بدل شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل افزود: بیماری منحوس کرونا اگر در فصل تابستان کنترل نشود و استان به وضعیت سفید باز نگردد، با آغاز فصل پاییز و شیوع بیماری فصلی آنفلانزا، با بحران جدی روبه‌رو خواهیم شد و بی احتیاطی و بی توجهی به پروتکل‌های بهداشتی در ایام جاری و ماه‌های پیش رو خسارت جبران ناپذیر جانی و مالی را متوجه استان خواهد کرد.
ندایی با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های سپاه و بسیج استان در پیشگیری و کنترل این بیماری، اظهار کرد: بسیج استان از قابلیت فراوانی در فرهنگ سازی، نظارت و اطلاع رسانی بهین ضرورت رعایت دقیق دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی و درمانی با بهره گیری از استعداد پایگاه‌های مقاومت بسیج محلات و ادارات برخوردار است و امیدواریم در کنار دیگر همکاری، همراهی و همیاری صمیمانه سپاه و بسیج در پیشگیری و مقابله با کرونا، این مهم نیز محقق شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today