ایرنا/ نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اخذ مالیات از مالکان ساختمان‌های خالی از سکنه از جمله راهکارهای ارائه شده در جهت شکستن قیمت حبابی مسکن و کنترل آن است که مجلس برای اجرای آن تاکید دارد.

حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی، نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بررسی موضوع افزایش قیمت مسکن در کشور در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار دارد زیرا در شرایط به وجود آمده، خرید و حتی اجاره کردن خانه برای دهک‌های پایین جامعه سخت شده است.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز با دو فوریت طرح اصلاح ماده ۵۴ قانون مکرر مالیات‌های مستقیم موافقت کردند که در صورت تصویب نهایی آن واحدهای مسکونی واقع در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت که به استناد سامانه ملی املاک و اسکان کشور خانه خالی شناسایی شوند چنانچه بیش از دوازده ماه از پایان عملیات ساخت (برای واحدهای نوساز) یا بیش از ۶ ماه از آخرین نقل و انتقال یا آخرین زمان سکونت (برای واحدهای غیرنوساز) گذشته باشد، در سال نخست مشمول مالیاتی به ازای هر ماه دو برابر ارزش اجاری ماهانه ملک می‌شود که این مالیات در سال‌های بعد ۵۰ درصد بیش از سال قبل خواهد بود. این مالیات از سال دوم اجرا، مشمول تمام شهرها خواهد شد.
موسوی درباره ایده کمیسیون اقتصادی مجلس برای افزایش تعداد مشمولان سهام عدالت اظهارداشت: این موضوع در کارگروه‌های این کمیسیون در دست بررسی است و پس از تصویب در کمیسیون اقتصادی به صحن مجلس می‌آید.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today