فارس/ فرماندار کهگیلویه از اعمال محدودیت‌های دوباره برای مقابله با کرونا در شهرستان خبر داد و گفت: در صورت اجرایی شدن مصوبات موج جدید قابل کنترل است.

علیرضا اتابک فرماندار کهگیلویه با اشاره به اینکه کویید۱۹ وارد موج جدیدی شده و شهرستان را به شدت درگیر کرده است، اظهار داشت: روزانه آمار مبتلایان به کرونا در حال افزایش است.
وی گفت: تخت‌های بیمارستان دهدشت جوابگو نیست این در حالی است که بیمارانی از شهرستان‌های همجوار نیز در این بیمارستان بستری می‌شود و به لحاظ انسانی نمی‌شود از پذیرش آنها امتناع ورزید.
اتابک با بیان اینکه در شرایط فعلی بیش از هر زمانی به عنوان مسؤولی که باید تأمین کننده سلامت مردم باشیم رسالت تاریخی داریم، اضافه کرد: برای سلامتی مردم می‌بایست مجاهدت به خرج دهیم.
رئیس شورای سلامت کهگیلویه با اشاره به کنترل این بیماری در مرحله نخست، یادآور شد: در موج اول مقابله کردیم اجازه ندادیم بیماری کرد پیدا کند اما مراودات شهرهای همجوار قابل کنترل نیست و باعث شیوع شد.
وی بیان کرد: در موج دوم مبتلایان خانم درصد بیشتری را به خود اختصاص دادند و این ناشی از بی‌احتیاطی و بی‌توجهی نسبت به توصیه‌های بهداشتی و شرکت در تجمعات عروسی و عزاداری است.
اتابک اضافه کرد: خدمات بانک‌ها و ادارات نباید منجر به آسیب دیدن مردم شود.
فرماندار کهگیلویه از اعمال محدودیت‌های دوباره در سطح شهرستان خبر داد و تصریح کرد: اجرای طرح ترافیک در محدوده‌های پرخطر شهر در ساعات پرتردد یکی از برنامه‌هاست.
وی گفت: از برگزاری مراسمات عزاداری جلوگیری خواهد شد و مخابرات موظف است سامانه‌های ارسال پیامک حجمی را تا اطلاع ثانوی مسدود کند.
اتابک اضافه کرد: همه باغ‌های تفریحی و تالارها از امروز تعطیل می‌شوند.
فرماندار کهگیلویه با بیان اینکه ارائه خدمات به ارباب رجوع فاقد ماسک ممنوع است، تأکید کرد: ادارات بانکها و موسسات پرتردد یک نفر را به عنوان کنترل کننده فاصله اجتماعی انتخاب کنند اگر رعایت نشود به تخلفات معرفی شود.
وی گفت: فروشگاه‌ها و مراکز طبخ در صورت عدم رعایت دستورالعمل تعطیل شوند، مهمان‌پذیرها و هتل‌ها با حساسیت بالا مورد بازرسی قرار گیرند و عرضه هرگونه مواد دخانی ممنوع و طبق حکم دادستان جز جرایم سنگین محسوب و با متخلف برخورد قضایی خواهد شد.
فرماندار کهگیلویه در عین حال گفت: شهرستان وارد پیک خطر نشده اگر مصوبات اجرایی شود قطعا شرایط قابل کنترل است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today