ایرنا/ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان گفت: بر اساس مصوبه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا محدودیت‌ها در شهرستان‌های با وضعیت قرمز استان به مدت یک هفته دیگر تمدید شد.

خدابخش مرادی‌ نافچی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان اظهار کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی که در حوزه مسؤولیتشان وظیفه قانونی در اجرای مصوبات ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا را در قبال کارکنان و جامعه هدف خود انجام ندهند، معرفی می‌شوند.
وی با بیان اینکه مدیران باید در کمیسیون رصد نارضایتی‌های اجتماعی حضور یابند، ادامه داد: به رغم تلاش‌های انجام شده در استان وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی وضعیت استان زنجان را از لحاظ شیوع ویروس کرونا هشدار اعلام کرده است و اکنون همه دستگاه‌های اجرایی استان و اعضای ستاد استانی پیشگیری و مبارزه با کرونا وظیفه انجام مسؤولیت اجتماعی در راستای پیشگیری از بیماری کرونا را دارند.
مرادی افزود: اگر هر سازمان و دستگاهی اول جامعه هدف خود را اطلاع رسانی کند در پیشگیری از بیماری کرونا قوی‌تر خواهد بود و در این میان، دستگاه‌های اجرایی استان بر اساس قانون وظیفه اجرای مصوبات ستاد ملی و استانی پیشگیری و مبارزه با کرونا را دارند و اجرا نکردن آن تخطی در اجرای قانون است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان ادامه داد: مراسم عزا و عروسی به عنوان کانون جمعیت و یکی از عوامل موثر در شیوع بیماری کرونا در این استان اعلام شده که برگزاری آنها موجب ابتلا و فوت افراد شده است.
وی اضافه کرد: بخشی از دستگاه‌های اجرایی استان وظیفه اطلاع‌رسانی و بخشی دیگر نیز اقدامات قانونی و برخوردی را در این زمینه باید انجام دهند که در این راستا اداره کل ورزش و جوانان استان به عنوان ستاد ساماندهی در ترویج ازدواج، شهرداری‌ها به عنوان کانون‌های جمعیتی در شهرها باید اطلاعات رسانی لازم را در خصوص پیشگیری از شیوع کرونا از طرق مختلف در فضای مجازی و درون شهر انجام دهند.
این مسؤول با بیان اینکه امر خیر عروسی باید با تعداد افراد محدود (خانواده) و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان انجام شود و مراسم عزاداری در استان ممنوع است، ادامه داد: مراسم کفن و دفن باید در استان انجام شود اما مراسم تشریفاتی پس از آن ممنوع بوده همانطوریکه در هفته گذشته آرامستان‌ها تعطیل شد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today