فارس/ استاندار مازندران گفت: بیش از ۸۰ درصد افرادی که کرونایی شدند در مراسم عروسی، عزا و یا تجمعات شرکت کردند.

احمد حسین‌زادگان، استاندار مازندران با اشاره به سیر صعودی شیوع ویروس کرونا در مازندران، اظهار کرد: در این خصوص در سطح استان، آسیب‌هایی که در خصوص عدم اجرای مطلوب دستورالعمل‌های بهداشتی بودند در 30 محور شناسایی شدند.
وی اعلام اینکه باوجود تذکرات و ممنوعیت در بحث برگزاری مراسم و جشن‌ها، شاهد برگزاری این موارد هستیم، گفت: نیروی انتظامی، تالارداران و اماکن در حال همکاری برای جلوگیری از برگزاری و مراسمات و حضور مردم در تجمعات هستند.
استاندار مازندران بیان کرد: مواردی انحراف داشتیم که منجر به برگزاری مراسم در اماکن خصوصی و باغات شد که اگر پیش از این، خلاف قانونی بوده الان با توجه به اینکه منجر به مرگ و میر شود می‌توان گفت، یک جنایت است.
حسین‌زادگان ادامه داد: به مردم استان توصیه می‌کنم از برگزاری مراسمات در این شرایط بپرهیزند، تجمع ممنوع است، انتظار داریم همان طور که تا به حال همکاری کردند در ادامه هم رعایت کنند و مراسم را به تعویق بیاندازند.
وی گفت: بیش از 80 درصد افرادی که کرونایی شدند در مراسم عروسی، عزا و یا تجمعات شرکت کردند، هرگونه تجمع تحت عنوان عروسی، کل جامعه را درگیر می‌کند، امروز برگزار نکردن مراسم یک اقدام ضد سلامت تلقی می‌شود.
استاندار مازندران با اشاره به اینکه رانندگان تاکسی در معرض آسیب بیشتری قرار دارند، گفت: رانندگان تاکسی هستند ملزم هستند ماسک بزنند و ار سلامت خود و مسافران مراقبت کنند، همچنین برای رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی و همچنین عدم آسیب به معیشت رانندگان ضرورت دارد ظرفیت مسافران هر تاکسی سه نفر باشد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today