فارس/ فرماندار جاسک گفت: هشدارها در زمینه شیوع ویروس کرونا در جاسک جدی است و با هرگونه برگزاری مراسم عروسی و ترحیم برخورد قانونی خواهد شد.

محمد رادمهر، فرماندار جاسک اظهار کرد: برای اجرای محدود دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا صرفا توصیه‌های پزشکی لازم نیست این مهم باید به مثابه مقررات پزشکی لازم الاجرا تلقی شود.
وی تاکید کرد: مردم از حضور در اجتماعات، دورهمی‌ها، مراسم عروسی و عزا و مکان‌های سرپوشیده، پرهیز کنند و استفاده از ماسک به عنوان یک ضرورت و اجبار، مورد مراعات قرار گیرد.
فرماندار جاسک با بیان این که حضور کارکنان و ارباب رجوع بدون ماسک در ادارات اکیدا ممنوع است، تصریح کرد: مصوبات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در جاسک کما فی السابق با جدیت و قاطعیت همچنان اعمال می‌شوند که بر این اساس در همه محیط‌های کار مشاغل مختلف از جمله ادارات، بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی، فعالیت‌های عمرانی و اصناف مختلف، استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی الزامی است و در این راستا نظارت‌های گسترده در شهرستان انجام و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.
رادمهر تصریح کرد: رفت و آمد و تردد به تمامی روستاهای شهرستان جاسک کماکان با محدودیت جدی مواجه است و از هرگونه سفر غیرضروری به روستاها جلوگیری می‌شود و تنها برای انجام پروژه‌های عمرانی و فعالیت‌های مختلف شغلی، افراد مربوطه می‌توانند با رعایت دقیق تمامی پروتکل‌های بهداشتی در روستاها حضور یافته و به فعالیت بپردازند.
فرماندار و رئیس شورای سلامت جاسک تاکید کرد: در همه ادارات شهرستان، مدیران ضمن موافقت با مرخصی برای کارمندان دارای بیماری زمینه‌ای، افراد با سن بالای ۵۰ سال و زنان باردار، شرایط فعالیت این افراد به صورت دورکاری را فراهم کنند.
وی گفت: ارائه خدمات به ارباب رجوع نیز بیشتر از طریق میز خدمت الکترونیکی انجام شود و مردم نیز از این شیوه غیرحضوری برای انجام امور اداری خود استفاده کنند تا شاهد خلوت بودن، ادارات باشیم.
رادمهر یادآور شد: بازاریان و افراد مسؤول فروشگاه‌ها و مجتمع‌های تجاری، مراکز خرید در شهرستان، باید نظارت دقیقی داشته باشند تا فردی بدون ماسک وارد این مجموعه‌ها نشود و همه در این اماکن حتماً از ماسک استفاده کنند.
وی اظهار داشت: هرگونه تجمع افراد و توقف خودرو در سواحل جاسک ممنوع است و نیروی انتظامی وظیفه دارد از این تجمعات جلوگیری و با توقف خودروها برخورد و آنها را جریمه کند.
فرماندار جاسک تصریح کرد: برگزاری هرنوع تجمع و مراسم عروسی و ختم در سراسر شهرستان جاسک با توجه به شیوع بیماری کرونا، همچنان ممنوع است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today