ایسنا/ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج از آزادسازی ۱۰۰هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد که شامل ۹۲ مورد تغییر کاربری غیر مجاز بوده است.

اسماعیل صارمی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج روز یکشنبه ۲۲ تیرماه با اشاره به افزایش مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در کرج گفت: این برخوردها برای هشدار به زمین‌خواران و نیز پیشگیری از به دام افتادن مردم در چنگال این افراد سودجو است.
وی با بیان این که اراضی کشاورزی بستر تولید هستند، افزود: امنیت غذایی مردم از این بستر تأمین می‌شود.
صارمی در ادامه با اشاره به اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی در ماهدشت، گفت: بر اساس پیگیری‌های مستمر این مدیریت از طریق سامانه ۱۳۱ و با حکم مرجع قضائی در ماهدشت، شاهین دشت و خیابان جم این شهر بالغ بر ۹۲ مورد تغییر کاربری غیرمجاز از قبیل دیوار کشی، بنا، فونداسیون و محوطه سازی تخریب و حدود ۱۰۰هکتار از اراضی کشاورزی نیز آزادسازی شد.
وی در بخش دیگری با تاکید بر اینکه حفاظت از اراضی کشاورزی وظیفه همگانی است افزود: این امر مستلزم آگاهی شهروندان از ضرورت تولید غذا و نقش مهم حفظ کاربری اراضی در این راه است.
صارمی از شهروندان درخواست کرد تا از طریق سامانه ۱۳۱ جهاد کشاورزی در حفظ و حراست از باغات و زمین‌های کشاورزی همراهی کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghTCfgcu5kChmg
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday