ایرنا/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: تدفین جان باختگان ناشی از بیماری کرونا و یا متوفیان مشکوک به ابتلای به این ویروس در این شهرستان، با نظارت کامل کارشناسان بهداشت محیط و حرفه‌ای این دانشگاه و با رعایت مسائل بهداشتی انجام می‌شود.

سید مجید ارجمند، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم یکشنبه در نشست هماهنگی در مورد خاکسپاری بهداشتی متوفیان ناشی از کرونا اظهار داشت: کارشناسان بهداشت محیط و حرفه‌ای حوزه معاونت بهداشتی این دانشگاه از مرحله تحویل جسد از بیمارستان تا مرحله دفن بهداشتی و نهایی اجساد در شهرستان‌ جهرم بر روند این امور نظارت کامل دارند.
وی با قدردانی از دست‌اندرکاران خاکسپاری متوفیان کرونا در این شهرستان افزود: مشکلات و کمبودهایی در آرامستان این منطقه برای تدفین متوفیان کرونا وجود دارد که برای برطرف شدن آنها نیاز است که تمهیدات لازم اندیشیده شده و مدیریت بهینه در این زمینه اعمال شود.
ارجمد اضافه کرد: شهرداری و دستگاه‌های ذی‌ربط باید با برنامه‌ریزی، همه نیازهای آرامستان‌های این شهرستان را پیش‌بینی و مهیا کنند تا برای خاکسپاری جان باختگان ناشی از بیماری کرونا با مشکل مواجه نشویم.
نسرین زارعی، معاون فرماندار ویژه شهرستان جهرم نیز در این نشت گفت: این فرمانداری از آمادگی لازم برای کمک به حل مشکلات آرامستان‌ها و تدفین متوفیان کرونا برخوردار است.
در این جلسه همچنین مقرر شد، در شرایط شیوع کرونا همه اقدامات شهرداری و آرامستان‌ها در پیوند با موضوع جان باختگان کرونا، با نظارت کارشناسان بهداشت محیط و حرفه‌ای حوزه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم انجام شود.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید