باشگاه خبرنگاران/ رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل درون شهری گفت: نرخ کرایه‌های ناوگان درون شهری از نیمه دوم ۲۲ تیرماه بین ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش می‌یابد.

محمد دهقان رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل درون شهری تربت جام با اشاره به افزایش نرخ کرایه‌ها گفت: براساس پیشنهاد هیئت مدیره سازمان حمل ونقل شهرداری، تصویب شورای اسلامی شهرو کمیته انطباق مستقردر فرمانداری نرخ کرایه‌های ناوگان درون شهری ازنیمه دوم ۲۲تیرماه بین ۲۰ تا ۲۵درصد افزایش می‌یابد.
وی با اشاره به سوابق تاسیس ناوگان حمل و نقل درون شهری افزود: ناوگان حمل و نقل درون شهرداری از سال ۸۲در تربت جام راه اندازی شد و در سال ۷۸ با تدارک ۱۲ دستگاه اتوبوس به نام سازمان اتوبوسراتی تغییر یافت و با توجه به افزایش جمعیتی در سال ۹۶ به سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری ادامه فعالیت داد.
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل درون شهری تربت جام ادامه داد: سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری دارای ۵۱۸ دستگاه تاکسی که از این تعداد ۳۵۸ دستگاه خطی و ۹۳دستگاه در آژانس‌ها فعالیت دارند و از مجموع ۴۲ آژانس ۴۰ شرکت با ۴۱۷ راننده فعال هستند و به شهروندان خدمات‌رسانی می‌کنند.
دهقان با اشاره به ثبت خوردو‌ها در سامانه کشوری بیان کرد: تاالان تعداد ۴۰۰ دستگاه خودرو از سوی آژانس‌ها، تعداد ۱۰۰ دستگاه وانت بار‌ها، تعداد ۲۴۴ دستگاه خودرو دیزلی برای سایر خدمات از جمله سوخت و. در سامانه کشوری ثبت نام شده است.
وی با اشاره به جابه‌جایی مسافر توسط تاکس‌ها تصریح کرد: روزانه بیش از ۲۵ هزار مسافر توسط ناوگان حمل و نقل در سطح شهر جابه‌جا می‌شوند که در مجموع سالانه به بیش از ۹ میلیون مسافر خدمات ارائه می‌شود.
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل درون شهری تربت جام با اشاره به جابه‌جایی مسافر توسط آژانس‌ها تاکید کرد: روزانه به بیش از ۱۸ هزار و ۸۵۰ مسافر و سالانه بیش از ۶ میلیون و ۷۵۰ مسافر توسط آژانس‌های درون شهری خدمات رسانی می‌شود.
دهقان اظهار کرد: روزانه بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ مسافر و سالانه بیش از یک میلیون ۱۰۰ هزار مسافر توسط ۹ دستگاه اتوبوس جابه‌جا می‌شود که در مجموع سالانه به بیش از ۱۸ میلیون و ۶۷۸ هزار شهروند ازسازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری خدمات دریافت می‌کند که کمک خوبی به قشر ضعیف جامعه می‌شود.
وی به افزایش کرایه‌ها از نیمه دوم تیرماه اشاره و افزود: براساس مصوبه شورای اسلامی شهر و کمیته انطباق نرخ کرایه‌ها از نیمه دوم تیرماه تاکسی‌ها ۲۰ درصد و خط بیمارستان سجادیه ۲۵ درصد و اتوبوس ۱۰ درصد افزایش می‌یابد.
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری تربت جام با اشاره به ایمن‌سازی خطوط شهری ادامه داد: به منظور، کاهش حوادث و ایمن سازی محور‌ها و همچنین برای آسایش و آرامش خاطر سایر شهروندان ۸۰ کیلومتر خط کشی، نصب ۵۰۰ تابلو ترافیکی، اصلاح هندسی، تعویض تابلو‌های فرسوده و زیرساخت‌های سیستم هوشمند ترافیکی در میدان شهدا اجرا می شود.
دهقان با اشاره به معضل احداث سرعتکاه‌های غیراستاندارد در سطح شهر بیان کرد: بیش از ۵۰ سرعتکاه در سطح شهر اضافی است و بایستی برداشته شود و عملیات استانداردسازی سرعتکاه‌ها شروع شده و همچنان ادامه دارد و اجرای عملیات سرعتکاه براساس مصوبه شورای ترافیک و کمیته فنی سازمان حمل و نقل شهرداری احداث می‌شود.
وی با اشاره به شیوع بیماری ویروس کرونا و اقدامات ضدعفونی سرویس‌های حمل و نقل تصریح کرد: به منظور، اهمیت دادن به سلامتی شهروندان عملیات ضدعفونی ناوگان حمل و نقل، جایگاه‌ها، معابر عمومی، ایستگاه‌ها و اماکن استراحت به‌طور مرتب روزانه ضدعفونی می‌شود.
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل درون شهری تربت جام تاکید کرد: به منظور پاسخگویی به مطالبات مردمی، رانندگان و ایجاد نظم و امنیت سازمان مدیریت حمل ونقل درون یک نفر به عنوان بازرس همراه با لباس فرم در مراکز مختلف شهر مستقر نموده است.
دهقان اظهار کرد: شهروندان با مشاهده هرگونه تخلف از سوی رانندگان ناوگان حمل ونقل درون شهری مراتب را به سازمان مدیریت اطلاع دهند و بدانند که در اسرع وقت رسیدگی خواهد شد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید