ایرنا/ سرپرست شبکه بهداشت و درمان شیروان گفت: در سه ماه نخست امسال، ۳۵ آرایشگاه زنانه و مردانه این شهرستان خراسان شمالی به علت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی طبق دستور قضایی پلمب شد.

سیده معصومه هاشمی، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شیروان اظهار داشت: همچنین در این مدت از ۱۹۶ آرایشگاه مردانه و زنانه بازدید به عمل آمد که ۵۶ مورد تذکر لازم به صاحبان این واحدها داده شد.
وی گفت: به منظور مصون ماندن از ابتلا به بیماری کرونا باید تمامی شهروندان‌ در مراجعه به اماکن عمومی وسایل حفاظت فردی را به همراه داشته باشند و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.
هاشمی افزود: در راستای اجرام گام دوم مقابله با کووید-۱۹ و الزام رعایت کامل پروتکل‌های های بهداشتی در آرایشگاه‌های زنانه و مردانه به جهت حساسیت شغلی و ریسک بالای افزایش مواجهات و افزایش احتمال انتقال بیماری در این صنف، بازرسان بهداشت محیط و حرفه ای به صورت روزانه با بازدید از این اماکن با هرگونه تخلف بهداشتی برابر با قانون برخورد می کنند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شیروان گفت: با وجود همه هشدارهایی که توسط کادر بهداشتی، درمانی به مردم داده شده است شاهد رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی توسط همشهریان و صنوف هستیم.
هاشمی افزود: افزایش تعداد افراد مبتلا به کرونا، تعداد موارد بستری و فوتی، بروز بیماری با شدت بالا در مبتلایان و افزایش موارد شدید در افراد با سن پایین تر حاکی از این مساله است که بیماری نه تنها ضعیف نشده بلکه موج شدیدتری ایجاد کرده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today