باشگاه خبرنگاران/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: پایین آمدن آمار مبتلایان در سطح استان نباید گول زننده باشد هنوز آمار بالایی مربوط به فوتی ها و بستری‌ها داریم.

جمیل صادقی فر، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: در آمارهایی که در جامعه منتشر می‌شود، پایین آمدن آمار مبتلایان در سطح استان نباید گول زننده باشد در آمار مربوط به فوتی ها و بستری‌ها و هنوز آمار بالایی در استان داریم.
او اظهار کرد: آمار مربوط به فوتی‌های ناشی از کرونا در چهار روز غیرمتوالی در تیرماه تعداد ۲۰ مورد بوده و در رابطه با موارد بستری نیز در خرداد ماه تعداد موارد بستری در بیمارستان تا ۲۰ نفر تنزل پیدا کرد اما در تیرماه این آمار بین ۱۴۰ الی ۱۵۰ نفر در نوسان بوده است.
صادقی فر عنوان کرد:یکی از دلایل پایین آمدن آمارها در استان این است که بر اساس پروتکل‌های وزارتخانه؛ جز ۱۱ گروهی که از سوی این پروتکل‌ها معرفی شده‌اند از سایر افراد جامعه مجاز به نمونه‌گیری نیستیم.
او اضافه کرد: استفاده از ماسک در سطح جامعه نسبت به گذشته تفاوت مطلوبی داشته و نگران این هستیم که داستان وضعیت قرمز استان به لحاظ شیوع بیماری کرونا برای مردم عادی شود و تمام آحاد از جمله مردم با کارکنان ادارات استفاده از ماسک را کنار بگذارند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادآور شد: ابتلای کارکنان به کرونا در سطح استان افزایش محسوسی پیدا کرده که یکی از دلایل آن این است که این قشر گروه پرخطری هستند و چندین ساعت در فضای اداری در معرض ابتلای به بیماری قرار دارند که لازم است کارکنان تمام نکات بهداشتی را در جهت حفظ سلامت خود رعایت کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today