باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: تعداد مبتلایان در استان ایلام به کرونا در تیرماه افزایش سه برابری داشته است.

کریمیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: در مقایسه میزان بروز بیماری در یک میلیون نفر جمعیت؛ استان ایلام با دارا بودن ۷۱۵۰ مورد مبتلا در یک میلیون نفر جمعیت، نسبت به کشور با میزان ۳۰۳۷ نفر در یک میلیون نفر جمعیت آماری بالاتری دارد.
او اعلام کرد: مقایسه کیفیت نمونه گیری در کشور ۱۳ درصد نمونه‌ها مثبت است در حالی که در استان ایلام این رقم ۳۲ درصد می‌باشد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام بیان کرد: وضعیت استان به لحاظ کرونا در تیر ماه نسبت به سایر ماه‌ها افزایش چشمگیری داشته است که تا ۲۲ تیرماه بالغ بر ۵ هزار و ۲۲۹ مورد بیمار مشکوک داشته‌ایم که مورد نمونه گیری قرار گرفته اند و نسبت به ماه خرداد ماه افزایش سه برابری داشته است.
کریمیان افزود: میزان مبتلایان، بستری و فوتی‌های مربوط به بیماری کرونا در استان در ایام تیرماه به شدت افزایش پیدا کرده است. تعداد موارد مثبت ما در تیرماه ۲۴۰۲ مورد بوده در حالی که در تمام ماه‌های شیوع این بیماری ۴۰۷۲ مورد بوده است.
او گفت: همچنین تعداد فوتی‌های مربوط به بیماری کرونا در تیرماه ۴۳ مورد بوده در حالی که این آمار در تمام ماه‌های شیوع بیماری ۱۲۰ نفر بوده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today