باشگاه خبرنگاران/ نماینده علمی ستاد مدیریت پیشگیری و کنترل کرونا ویروس خراسان جنوبی از افزایش موارد انتقال کرونا در وسایل نقلیه کارمندان در سفر‌های بین شهری خبر داد.

ضیایی، نماینده علمی ستاد مدیریت پیشگیری و کنترل کرونا ویروس خراسان جنوبی گفت: موارد متعدد از بیماران مبتلا به کرونا افرادی بوده اند که در شهر‌های اطراف استان مشغول به خدمت بوده اند؛ و برای رفتن به محل کار خود از ماشین گروهی و یا اتوبوس استفاده می‌کردند.
او با بیان اینکه رفت و برگشت این افراد حدود ۴ ساعت طول می‌کشیده، افزود: امکان وجود فرد ناقل ویروس کرونا در این ماشین‌های گروهی و یا اتوبوس‌ها وجود داشته است.
ضیائی بیان کرد: متاسفانه به دلیل حضور افراد ناقل بدون علامت در این ماشین‌ها و عدم توجه به نکات بهداشتی از طرف مسافران و نزدن ماسک افراد زیادی را به این بیماری مبتلا می‌شدند.
نماینده علمی ستاد مدیریت پیشگیری و کنترل کرونا ویروس استان اظهار کرد: حتی ممکن است در یک اتوبوس حدود ۱۵ نفر آلوده شوند و این بیماری را به خانواده‌های خود نیز منتقل کنند که در این شرایط مجبور به بستری آن‌ها شده ایم.
او ادامه داد: افراد در صورت استفاده از وسیله نقلیه مشترک باید حتما ماسک زده و جهت جریان داشتن هوا نیز پنجره ماشین را باز کنند و همچنین از صحبت کردن بلند در این گونه محیط پرهیز کنند.
ضیائی اظهار کرد: اگر فردی علامت‌های بیماری کرونا را داشته باشد و یا با یک مورد مثبت به ویروس کرونا تماس داشته است از سفر و همراهی با اطرافیان و دوستان پرهیز و در خانه استراحت کند و چنانچه این امکان وجود ندارد از وسیله نقلیه شخصی استفاده کند.
نماینده علمی ستاد مدیریت پیشگیری و کنترل کرونا ویروس استان گفت: ناقلین بدون علامت، خطر انتقال ویروس از طریق آن‌ها بیشتر از افرادی است که داری علامت هستند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today