ایرنا/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: مبنای اعلام وضعیت استان‌ها بر اساس تعداد بستری‌های ناشی از کرونا است و با توجه به اینکه بستری‌ها در ایلام همچنان بالاست وضعیت قرمز کماکان ادامه دارد.

دکتر جمیل صادقی‌فر، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام روز دوشنبه اظهار داشت: تعداد مبتلایان و فوتی‌ها تاثیری در اعلام وضعیت استان‌ها ندارد.
وی افزود: تعداد بستری‌های ناشی از کرونا در خردادماه که در وضعیت سفید بودیم نهایتا ۲۰ نفر در کل استان بود اما در تیرماه بخصوص ۲ هفته گذشته تعداد بستری‌ها بین ۱۴۰ تا ۱۵۰ نفر است.
دکتر صادقی‌فر با بیان اینکه تعداد بستری‌ها کاهش نداشته است، گفت: با وجود اعلام خارج شدن ایلام از وضعیت قرمز ما معتقدیم استان با دارا بودن تعداد بالای بستری‌ها کماکان در وضعیت قرمز قرار دارد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادآور شد: پیگیر چرایی اعلام وزارت بهداشت مبنی بر خارج شدن ایلام از وضعیت قرمز هستیم با وجودیکه هیچ تغییری در تعداد بستری‌ها ایجاد نشده است.
دکتر صادقی‌فر اظهار داشت: وزارت بهداشت بر اساس سامانه‌ها وضعیت استان‌ها را اعلام می‌کند که گاهی این سامانه‌ها اطلاعاتی که در آنها قرار می گیرد بروزرسانی نمی‌شوند و ممکن است آمار دقیقی ارائه نشود بنابراین دانشگاه علوم پزشکی ایلام در این خصوص رایزنی‌های لازم را انجام داده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today