تسنیم/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: سه فرماندار در استان گلستان به کرونا مبتلا شدند که یکی از آنها بیش از 20 روز در بیمارستان بستری بود.

عبدالرضا فاضل، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سه فرماندار در استان گلستان به کرونا مبتلا شدند که یکی از آنها بیش از 20 روز در بیمارستان بستری بود و بهبود پیدا کرد.
وی افزود: متاسفانه در این مدت مدیرکل تامین اجتماعی و رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی گلستان را به‌دلیل ابتلا به کرونا از دست دادیم.
وی با بیان اینکه حدود یک سوم کارمندان بانک‌های استان به کرونا مبتلا شدند ادامه داد: بر اساس گزارش مدیرعامل یکی از بانک‌های استان دو شعبه در شهرستان‌ها به‌دلیل ابتلای کارمندان به کرونا تعطیل شد و بانک‌ها، دفاتر پیشخوان و مطب‌ها جزو مشاغل پرخطر در شیوع کرونا هستند اما به‌طور دقیق نمی‌توان مشاغل پرخطر و کم خطر را تفکیک کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: از ابتدای اسفندماه تاکنون 45 هزار بیمار با علائم حاد تنفسی به مراکز درمانی استان مراجعه کردند که 11 هزار و 500 نفر آنها بستری و حدود 34 هزار نفر هم غربالگری سرپایی شدند.
فاضل افزود: از مجموع 12 هزار نمونه‌گیری کرونا در گلستان تست بیش از پنج هزار نفر معادل 40 درصد مثبت اعلام شد و در 24 ساعت گذشته 115 بیمار در بیمارستان‌های استان بستری شدند.
وی ادامه داد: از مجموع 683 بیمار بستری در بیمارستان‌های استان، 114 بیمار در آی سی یو و 44 نفر به دستگاه کمک تنفسی وصل هستند. همچنین بیمارستان‌های گنبدکاووس و آق‌قلا آلودگی بیشتری نسبت به سایر بیمارستان‌ها دارند و ظرفیت بیمارستان‌های گنبدکاووس اشباع شده است. همچنین در گرگان در حال حاضر در بیمارستان‌های 5 آذر و صیاد شیرازی بیماران کرونایی بستری هستند.
فاضل خاطرنشان کرد: زمانی که در اسفندماه نقاهتگاه بیماران بهبود یافته از کرونا را در گرگان راه‌اندازی کردیم استقبالی از آن نشد و در مجموع فقط 17 نفر در این مکان بستری شدند و اکنون با اشباع شدن بیمارستان‌های گنبد دغدغه این منطقه را داریم.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گلستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گلستان در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAERANZ25YggdlHRFUg
آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today