ایرنا/ مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع منطقه دمچنار در شهرستان بویراحمد پس از سه روز تلاش طاقت فرسا و بی وقفه مهار شد.

غلام حسین حکمتیان، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: جنگل ها و مراتع مناطق دمچنار از توابع شهرستان بویراحمد از روز شنبه هفته جاری طعمه آتش شد که پس از سه روز تلاش بی‌وقفه نیروهای امدادگر، بسیج و مردم امروز دوشنبه ساعت ۱۸:۳۰ مهار شد.
وی بیان کرد: در سه روز گذشته بخشی از جنگل های این منطقه در آتش سوخته که میزان دقیق آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: این آتش سوزی در روزهای شنبه و یکشنبه نیز برای ۲ بار مهار شده بود اما دوباره به سبب وزش باد و بقایای کنده درختان سوخته شعله ور شده بود.
حکمتیان تصریح کرد: هم اکنون چند اکیپ امدادی در این مناطق حضور دارند تا در صورت فوران دوباره شعله های آتش اقدام به اطفای حریق کنند.
وی ابراز داشت: بیش از ۳۵ نفر از نیروهای مردمی، بسیج، منابع طبیعی و محیط زیست برای مهار آتش سوزی در منطقه دمچنار بویراحمد در روزهای گذشته فعالیت کردند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: سخت گذر بودن منطقه و وزش باد شدید باعث کندی عملیات مهار آتش سوزی در این مناطق شده بود.
حکمتیان تصریح کرد: یکی از نیروهای منابع طبیعی در هنگام مهار این آتش سوزی نیز دچار مصدومیت شد که از بیمارستان مرخص و در منزل تحت درمان است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today