ایرنا/ بازگشت محدودیت‌های کرونایی باعث تعطیلی دوباره تفرجگاه‌های مازندران شد اما رفتار برخی از مردم و حضور در مکان‌هایی که در زمره تفرجگاه‌های رسمی به شمار نمی روند بنا به گفته مسئولان حوزه مقابله با کرونا به یکی از نقاط مشکل‌دار تبدیل شده است.

اسفند ماه سال گذشته با شیوع بیماری کرونا بسیاری از بخش ها از جمله تمامی ۴۰۰ تفرجگاه های مازندران از قبیل پارک های جنگلی، بوستان های شهری و بین شهری تعطیل شد تا از این طریق این مراکز تجمع مردمی برای جلوگیری از سرعت شیوع و انتقال بیماری کنترل شود که این وضعیت تا اواسط اردیبهشت هم ادامه داشت.
این تفرجگاه ها بسته به مکان آنها زیرپوشش نهادهایی همچون منابع طبیعی و یاشهرداری ها و دهیاری ها قرار دارند که کنترل و نظارت از این طریق برروی آنها انجام می شود.
در روزهای اخیر تشدید بیماری کرونا و افزایشی شدن تعداد مبتلایان به این بیماری در مازندران باعث شد تا مسئولان ستاد مقابله با کرونا برخی از محدودیت های کرونایی گذشته را در این استان اجرا بکنند تا از شیب این بیماری بکاهند.
تعطیلی تفرجگاه های مازندران از آن جمله مواردی بود که در این برهه زمانی بازگشت محدودیت ها برای آنها اعمال شد و اواخر هفته گذشته معاون عمرانی استاندار مازندران خبر تعطیلی دوباره این مکان ها را با توجه به افزایش آمار بیماران مبتلا به ویروس کرونا که بر اثر برخی عادی سازی رفتاری با این ویروس رخ داده اعلام کرد.
مهدی رازجویان اعلام کرد: دستورالعمل ستاد استانی مقابله با کرونا برای بستن پارک ها و تفرجگاه های شهری و بین شهری استان به تمام شهرداری های استان ابلاغ شده و آن‌ها موظف هستند تا از ورود شهروندان به این اماکن جلوگیری کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today