ایرنا/ نایب رییس انجمن حمایت از مصرف‌کنندگان خوزستان با تاکید بر ضرورت تصویب یک مصوبه در ستاد تنظیم بازار استان برای توزیع کولرهای گازی وارداتی از منطقه آزاد اروند گفت: با این اقدام می‌توان قیمت این کالای ضروری را در بازار استان کاهش داد.

علیرضا توکل، نایب رییس انجمن حمایت از مصرف‌کنندگان خوزستان بیان کرد: در شرایط عادی بابت واردات یکدستگاه کولر از سایر مرزهای کشور ۲۰ میلیون ریال تعرفه گمرکی دریافت می شود این در حالی است که تعرفه گمرکی منطقه آزاد اروند برای واردات یکدستگاه کولر هفت میلیون ریال است.
وی بیان کرد: این کاهش قیمت تعرفه در قیمت نهایی کولرگازی در بازار بسیار تاثیر گذار است و دراین شرایط گرانی کولر در بازار خوزستان باید از این ظرفیت برای رفاه حال مردم استفاده کرد.
توکل ادامه داد: برای عملیاتی شدن این کار نیاز به همکاری منطقه آزاد اروند و تصویب این تصمیم در ستاد تنظیم بازار استان است.
وی ادامه داد: واردات کولر پنجره‌ای ممنوع شده است این در حالی است که ساکنان مناطق روستایی خوزستان به دلیل محدودیت هایی که وجود دارد از این نوع کولر استفاده می کنند و همین موضوع باعث شده تا کولرهای پنجره ای مستعمل با قیمت های بالا در بازار خوزستان خرید و فروش شود.
نایب رییس انجمن حمایت از مصرف کنندگان خوزستان ادامه داد: باید تصمیمی برای این مورد در ستاد تنظیم بازار استان گرفته شود تا به مردم خوزستان در این شرایط سخت اقتصادی کمک شود.
۲ سال گذشته سازمان صمت خوزستان از وزارت صنعت، معدن و تجارت درخواست صدور مجوز واردات کولر از منطقه آزاد اروند و تعاونی های مرزنشین را داشت که با این درخواست موافقت نشد.
قیمت کولرگازی در بازار استان خوزستان به دلیل افزایش قیمت ارز به شدت افزایش یافته است. کولر گازی از نیازهای ضروری زندگی در خوزستان در هوای داغ این استان می باشد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today