مهر/ رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: خوشبختانه با همراهی مردم شهرستان خرمشهر، موارد ابتلا به کرونا و فوت رو به کاهش است.

شکرالله سلمان زاده، رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان در این باره اظهار کرد: ادارات و ارگان‌های دولتی و خصوصی استفاده از ماسک برای وارد شدن را الزامی کنند و حتماً به کارمندان مبتلا اجازه استراحت دهند.
سلمان زاده، مخالفت خود را در خصوص ورود اتباع غیرایرانی از مرز شلمچه برای انجام مقاصد غیرتجاری، اعلام کرد و گفت: ورود اتباع به محدوده شهری در قالب موارد درمانی یا تحصیلی و دیگر موارد به دانشکده علوم پزشکی آبادان اطلاع داده نشده است و با این نحوه تردد در شرایط فعلی مخالفم.
وی افزود: باید برای ورود به اتباع به شهر گواهی نامه‌های سلامت به روز ارائه شود و مأموران گذرنامه در زمان ورود پس از تأیید این گواهینامه‌ها اجازه ورود دهد در کل خواهش می‌شود از تردد مردم عادی در این شرایط جلوگیری شود.
رئیس مرکز بهداشت خرمشهر در این جلسه از فعالیت ۲۰۰ مراقب سلامت برای کنترل بیماری کرونا در خرمشهر خبر داد و افزود: این تعداد نیرو به جز پزشکان هستند و از ۸۵ تا ۹۰ موارد با مراجعه حضوری به در منزل مبتلایان که برای آنها قرنطینه خانگی تجویز شده است مراجعه و از آنها برای خارج نشدن از منزل تعهد گرفته شده است.
پرویز میرزایی به ابتلای مادران باردار به کووید۱۹ به عنوان یکی از گروه پرخطر اشاره کرد و گفت: از ۱۰۰ درصد موارد مادران باردار مراقبت مداوم صورت می‌گیرد و تا کنون ۱۱ مورد مثبت مادران باردار گزارش شده که مورد مرگی در میان مادران باردار و کودکان وجود نداشته است.
وی همچنین از انجام ۷۱۰ مورد پملب واحد صنفی در خرمشهر خبر داد و اظهار کرد: ۹ هزار و ۷۱۴ مورد بازدید عمومی انجام شده است که از این میان ۷۱۰ واحد صنفی که پروتکل‌ها را رعایت نکردند پملب شدند و ۸۴ پرونده نیز برای صدور دستور تعطیلی به دادگستری معرفی شده است و در همین راستا سه جایگاه پمپ بنزین نیز در خرمشهر پلمپ شد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today