ایرنا/ هفت نفر از اعضای شورای اسلامی کلانشهر اراک در نشست علنی عصر دوشنبه این شورا به استیضاح شهردار این شهر رای مخالف دادند و او در مقام خود ابقا شد.

طرح استیضاح محمدکریم شفیعی که سکان شهرداری کلانشهر اراک را در اختیار دارد، پس از طرح سوال اعضای شورای اسلامی و قانع نشدن برخی از اعضای آن، در دستور کار قرار گرفت.
در نشست شورای اسلامی کلانشهر اراک که با غیاب محمدحسین فدایی رئیس شورای اسلامی اراک برگزار شد، ایرج رضایی، طوفان محمدی، فرزانه رحمتی و پیمان رشیدی چهار عضو استیضاح کننده، امضای خود را پس گرفتند که این مهم‌ اعتراض علیرضا مرادی، جعفر محصولی و حامد آجورلو را به دنبال داشت.
بر اساس ماده ۸۳ قانون شوراهای اسلامی استیضاح شهردار باید با امضای 8 عضو شورا انجام شود و در صورتی که یک سوم اعضا بر استیضاح اصرار داشته باشند باید رای گیری شود که در نهایت تصمیم بر انجام رای اعتماد شهردار شد و بر همین مبنا در غیاب فدایی رییس شورای شهر اراک، با رای 10 عضو شورا، شهردار اراک با 7 رای موافق و 3 رای مخالف از شورا رای اعتماد گرفت.
نایب رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک در این نشست گفت: قانون، منفعت و مصلحت عمومی باید بیش از گذشته در شهرداری کلانشهر اراک مورد توجه قرارگرفته و در طول یکسال باقی مانده از عمر شورا و شهرداری اقدامات شایسته‌ای انجام شود.
مرتضی سورانه افزود: شورای اسلامی کلانشهر در اراک در امور اجرایی شهرداری دخالت نمی‌کند و در این فرایند قایل به نظرات فنی و کارشناسی شهرداری است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today