باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل انتقال خون استان بوشهر از نیاز مبرم به همه گروه‌های خونی به ویژه منفی خبر داد و گفت: هر اهدا کننده خون می‌تواند به نجات زندگی سه نفر کمک کند.

نرگس عبیدی مدیرکل انتقال خون استان بوشهر اظهار داشت: همکاری و تعامل اهدا کنندگان خون در استان بوشهر قابل تقدیر و تحسین است چراکه هر گاه نیاز به خون وجود داشته مردن این استان بخشی از خون خود را برای کمک به بیماران نیازمند اهدا می‌کنند.
وی با بیان اینکه اهدای خون فواید بسیاری برای فرد اهدا کننده دارد گفت: اهدای خون سبب جلوگیری از بروز  بسیاری از بیماری‌ها می‌شود.
وی،به اهدا کنندگان خون در دوران کرونایی در استان بوشهر پرداخت و بیان کرد: در سه ماه گذشته که شاهد شیوع ویروس کرونا در اقصی نقاط جهان هستیم بوشهری‌ها در اهداء خون از هیچ کوششی فروگذاری نکردند.
مدیرکل انتقال خون استان بوشهر با بیان اینکه در ابتدای شیوع کرونا مردم کمتر به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه کردندافزود: با تلاش فعالان اجتماعی و رسانه‌ها زمینه حضور مردم برای اهداء خون به پایگاه‌های انتقال خون فراهم شد.
وی با بیان اینکه اهدا خون با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراکز انتقال خون انجام می‌شود افزود: از ابتدای امسال تاکنون 9 هزار نفر برای اهداء خون به پایگاه‌های انتقال خون استان بوشهر مراجعه کرده‌اند که در این راستا پس از آزمایشات لازم 7 هزار نفر شرایط اهداء خون داشته‌اند.
عبیدی از نیاز مبرم به همه گروه‌های خونی به ویژه منفی خبر داد و تاکید کرد: هر اهدا کننده خون می‌تواند به نجات زندگی سه نفر کمک کند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday