ایسنا/ مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی خراسان شمالی با اشاره به اینکه ویروس کرونا موجب افزیش نرخ بیکاری در استان شده است، گفت: نرخ بیکاری در این استان طی فصل بهار امسال به ۱۲ درصد رسیده است.


اربابی، مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی خراسان شمالی اظهار کرد: این در حالی است که نرخ بیکاری در بهار سال گذشته هشت درصد بوده است.

وی تصریح کرد: مهمترین عامل افزایش نرخ بیکاری در این استان طی بهار امسال شیوع ویروس کرونا و بیکار شدن تعدادی از افراد بوده است.

اربابی افزود: کرونا طی بهار امسال بیشترین ضریه را به بخش خدمات استان وارد کرده است چرا که یکی از پتانسیل های اقتصادی در این استان بخش گردشگری است اما این بخش از ابتدای سال جاری تاکنون تعطیل بوده است.

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی خراسان شمالی ادامه داد: میانگین نرخ بیکاری در کشور طی بهار امسال ۹.۸ درصد و در بهار سال گذشته ۱۰.۹ درصد بوده است.

این مقام مسئول در ارتباط با نرخ مشارکت اقتصادی خراسان شمالی نیز توضیح داد: نرخ مشارکت اقتصادی این استان طی سال جاری ۴۴.۳ درصد و در بهار سال گذشته ۴۹.۸ درصد بوده است.

وی تاکید کرد: خراسان شمالی دارای رتبه پنجم نرخ مشارکت اقتصادی در کشور است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today