ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: ۳۰ تخت جدید مراقبت های ویژه ( آی سی یو) برای مبتلایان به کرونا در استان خریداری شد.


محمدرضا نیکبخت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: با پیگیری های مستمراز تعداد ۵۰ تخت مراقبت های ویژه  وارداتی، ۳۰ تخت به ارزش ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون  تومان بصورت رایگان به دانشگاه علوم پزشکی لرستان اختصاص یافت.

وی اظهار داشت: همچنین  نیروهای جانبی این تخت های ویژه را از طریق آزمون شرکتی جذب نموده ایم و به سرعت با توجه به نیاز اساسی دانشگاه و شیوع بیماری کووید ۱۹ بکار خواهیم گرفت.

گفتنی است پیش از این معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار داشته بود در حال حاضر بخش مراقبت از بیماران کرونا دربیمارستان های تمامی شهرهای استان راه اندازی شده و تعداد تخت های نگهداری ازاین افراد به ۵۰۰ تخت رسیده است.

به گفته عباس پزشکی از این تعداد ۹۹ تخت مراقبت های ویژه می باشد و مقدمات لازم برای خرید و تجهیز ۳۰ تخت جدید مراقبت های ویژه انجام شده است.

وی با بیان اینکه ایجاد هر تخت مراقبت های ویژه بیش از یک میلیارد تومان هزینه دارد تصریح کرد: از مجموع ۳۰ تخت جدید، ۶ تخت در بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد، ۱۴ تخت در بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد، چهار تخت در بیمارستان آیت الله بروجردی بروجرد و ۶ تخت در بیمارستان ازنا مستقر خواهد شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today