فارس/ بنابر اعلام تازه‌ترین آمار ارائه شده از سوی سخنگوی وزارت بهداشت، هرمزگان پس از دو روز باز به جمع استان‌های قرمز کرونا در کشور بازگشت.


سخنگوی وزارت کشور با اعلام آمار امروز کرونا در کشور مبنی بر ابتلای 2 هزار و 521 نفر در کشور به بیماری کویید - 19، از فوت 179 نفر در 24 ساعت اخیر در پی ابتلای قطعی به این بیماری خبر داد.

بنابراعلام لاری، استان های آذربایجان‌های شرقی و غربی، ایلام، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، کردستان، کرمانشاه، گلستان، مازندران و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند.

هرمزگان پس از دو روز قرارگیری در وضعیت هشدار که سطحی پایین‌تر از قرمز در زمینه ابتلای به بیماری کرونا است، بار دیگر در میان استان‌های با وضعیت قرمز قرار گرفت.

روز گذشته احمد مرادی نماینده بندرعباس در خصوص کاهش موارد انجام آزمایش کرونا در روزهای اخیر گفته بود: دلیل اصلی کاهش آزمایشات تشخیص کرونا بدلیل کمبود کیت تشخیص است که در حال رایزنی با وزارت بهداشت برای افزایش سهمیه هرمزگان هستیم و همین‌طور درباره وضعیت قرمز هرمزگان نیز پیگیری خواهیم کرد.


همه شهرهای هرمزگان در وضعیت قرار گرفتند

حسین فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز در این زمینه اظهار کرد: به لحاظ وضعیت شیوع کرونا در همه شهرهای هرمزگان وضعیت قرمز اعلام شده است و ما این وضعیت را به استانداری و دیگر دستگاه‌های استان نیز اعلام کرده‌ایم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today