فارس/ پس از مدت‌ها برنامه‌ریزی، بالاخره بخش پلاسما فرز برای جمع‌آوری پلاسمای بهبودیافتگان از کویید 19 در انتقال خون هرمزگان افتتاح شد.

بخش پلاسما فرز بهبود یافتگان کووید ۱۹ در مرکز انتقال خون بندرعباس صبح امروز با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان افتتاح شد.

با بهره برداری از بخش پلاسما فرز بهبود یافتگان موجب شده تا سازمان انتقال خون خدمات بیشتری در راه سلامت به هم استانی های هرمزگانی ارائه کند.

شهروندانی که مدت ۲۸ روز از زمان رهایی کامل آنها از کووید ۱۹گذشته و به عنوان بهبودیافتگان کووید ۱۹ هستند،  می‌توانند به شکرانه بازیابی سلامتی‌شان و کمک به افراد مبتلا، به مرکز انتقال خون بندرعباس مراجعه و پلاسما اهدا کنند چرا که پادتن ضد ویروسی که در پلاسمای خون بهبود یافتگان موجود است، می‌تواند در نجات جان بیماران مبتلا مفید و موثر واقع شود.

دکتر ایمان زارعی مدیر کل انتقال خون هرمزگان نیز در این زمینه اظهار داشت: بهترین زمان برای اهدای پلاسمای بهبودیافتگان، ۲۸ روز بعد از بهبودی کامل است تا در این فاصله زمانی مطمئن شویم که آن‌ها دیگر ناقل نیستند و می‌توانند بدون هیچ دغدغه‌ای نسبت به اهدای پلاسمای خود اقدام کنند.

وی عنوان کرد: افراد بهبود یافته از بیماری کرونا اطمینان خاطر داشته باشند که اهدای پلاسما بعد از بهبودی به هیچ عنوان سیستم ایمنی بدنشان را تضعیف نخواهد کرد و با اطمینان خاطر برای نجات بیماران اقدام و اهدای پلاسما کنند.

بر اساس استانداردهای جهانی بهبودیافتگان کرونا، یک ماه بعد از بهبودی کامل و با توجه به شرایط بالینی می توانند خون یا پلاسمای خود را اهدا کنند. از افراد بهبود یافته ۵۰۰سی سی پلاسما گرفته می‌شود و پلاسمای اهدایی آنها منجمد و بعد از غربالگری و تست سلامت ذخیره می‌شود و به مراکز درمانی که درخواست کننده این پلاسما برای درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا باشند، ارسال می‌شود و در اختیار آنها قرار می‌گیرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today