باشگاه خبرنگاران/ فرماندار اهواز علت کمبود کپسول گاز مایع در این کلانشهر را تشریح کرد.


جمال عالمی نیسی، فرماندار اهواز در تشریح علت کمبود کپسول گاز مایع در این کلانشهر گفت: چندی است گاز مایع از پالایشگاه آبادان به کشور‌های پاکستان و افغانستان صادر می‌شود و به همین دلیل ساعت تحویل این نوع گاز در خوزستان دچار اختلال شده است.

او یکی دیگر از علل کمبود گاز مایع، استفاده از آن به عنوان سوخت خودرو‌ها که اقدامی خطرناک و غیرقانونی محسوب می‌شود، دانست و افزود: در میزان تولید و تحویل گاز از سوی شرکت‌های بوتان، پاسارگاد و پرسی تغییری ایجاد نشده و مثل گذشته درحال توزیع در سطح استان و اهواز است.

عالمی نیسی اظهار داشت: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده، از ابتدای شهریورماه طرح شناسایی خانوار‌ها و مکان‌های که فاقد شبکه گازرسانی هستند، کارتی که میزان سهمیه ماهیانه در آن تعیین شده به آن‌ها تحویل داده می‌شود و در صورت نیاز می‌توانند با مراجعه به نمایندگی‌ها گاز را تحویل بگیرند.

فرماندار اهواز تصریح کرد: با رایزنی‌هایی که مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی خوزستان (اهواز) انجام شد، قول مساعد داد که طرح مذکور را در زمان مقرر آغاز کنند و در صورتی که این طرح اجرایی شود، مشکلات مصرف کنندگان مرتفع خواهد شد و شاهد کمبود کپسول گاز مایع در سطح کلانشهر اهواز نخواهیم بود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today