ایرنا/ دبیر ستاد مدیریت بحران تکاب گفت: راه دسترسی روستای "ساریجلو" از توابع بخش مرکزی تکاب بر اثر بارش باران و جاری‌شدن سیلاب شدید تخریب شده و هم‌اکنون تردد از آن به کندی انجام می‌شود.

حبیب‌الله شیوخی دبیر ستاد مدیریت بحران تکاب اظهار داشت: سیلاب شدید موجب ریزش سنگ از ارتفاعات به داخل جاده روستای ساریجلو شده و بیش از یک کیلومتر از راه دسترسی این روستا به مرکز شهر را تخریب کرد.
وی بیان کرد: اکیپ راهداری این شهرستان صبح امروز، سه‌شنبه به این روستا اعزام شده و هم‌اینک مشغول بازگشایی و تسطیح این محور روستایی هستند.
دبیر ستاد مدیریت بحران تکاب اظهار داشت: همچنین بارش شدید باران و تگرگ و جاری‌شدن سیلاب، تخریب مزارع گندم و علوفه در هشت روستای بخش مرکزی تکاب را به‌دنبال داشت.
شیوخی ادامه داد: علاوه بر این عصر روز گذشته، بر اثر بارش یک ساعته باران و تگرگ، معابر عمومی و خیابان‌های داخل و حاشیه شهر تکاب دچار آب‌گرفتگی شد که بلافاصله نیروهای خدماتی شهرداری، آن را رفع کردند.
بنابر اعلام اداره هواشناسی تکاب ۱۰.۴ میلیمتر بارندگی طی ۲۴ ساعت گذشته در ایستگاه باران‌سنجی این شهرستان به ثبت رسیده که بیشترین میزان بارش در استان آذربایجان‌غربی در این مدت است.
بارش باران و جاری شدن سیلاب در سه روز گذشته موجب تخریب ۵۰ هکتار از باغ‌های میوه و از بین رفتن ۲۰ هزار بند از علوفه‌های چیده ‌شده در روستاهای تکاب شده ‌است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today