باشگاه خبرنگاران/ معاون امور اجتماعی بهزیستی استان اردبیل گفت: آمار طلاق در استان اردبیل از میانگین کشوری بالاتر است.
 

خسرو امیدوار، معاون امور اجتماعی بهزیستی استان اردبیل با اشاره به بالا بودن آمار طلاق در استان اردبیل نسبت به میانگین کشوری، به برگزاری دوره‌های مهارت زندگی توسط اداره بهزیستی اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه دوره‌های مختلفی در این راستا برگزار می‌شود اما همچنان آمار طلاق در استان بالا است و نیازمند توجه بیشتر نهادهای فرهنگی مرتبط مخصوصاً صدا و سیما به مقوله آموزش مهارت‌های زندگی هستیم.

او پایین بودن آستانه تحمل زوجین را از عوامل دیگر طلاق برشمرد و افزود: بر اساس بررسی‌های به عمل آمده پایین بودن صبر در زوجین یکی از عوامل مهمی است که باعث طلاق و در نهایت فروپاشی خانواده می‌شود که آثار مخربی روی فرزندان و در نهایت جامعه دارد.

امیدوار در بیان علل مختلف طلاق گفت: مسائلی از قبیل اعتیاد، خیانت، پایین بودن آستانه تحمل و عدم آشنایی با مهارت‌های زندگی از عوامل طلاق در استان است که رفع هرکدام از این معضلات نیازمند برنامه ریزی دقیق و آموزش و فرهنگسازی مهارت زندگی در بین زوجین است.

او در رابطه با تماس‌های تلفنی مردمی با اورژانس اجتماعی عنوان کرد: در سال گذشته ۶ هزار و ۹۵۷ نفر با سامانه تماس داشته اند که از این تعداد ۵۹۲ مورد مربوط به طلاق بوده و بیشتر تماس‌ها نیز در رابطه با همسر آزاری و اختلافات خانوادگی انجام شده و گفتنی است بیشتر طلاق‌ها شامل طلاق عاطفی است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان اردبیل فوت همسر و طلاق را دو دلیل اصلی خودسرپرستی زنان در استان اردبیل دانست و گفت: خودسرپرستی زنان باعث ایجاد مشکلاتی در جامعه می‌شود لذا اداره بهزیستی برای رفع این مشکل در تلاش بوده تا با اشاعه فرهنگ کار و خوداشتغالی در بین زنان سرپرست خانوار این قشر را توانمند سازد تا دچار آسیب‌های اجتماعی و معیشتی و اقتصادی نشوند.

امیدوار با یادآوری اینکه در پنج سال اول زندگی بیشترین آمار طلاق در بین زوجین به ثبت می‌رسد، افزود: باید فکری به حال تحکیم بنیان خانواده در سال‌های اول کنیم تا زوجین به خاطر کوچک‌ترین اختلاف رهسپار دادگاه نشوند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today