شبستان/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: با اضافه شدن چهار فوتی به مجموع قربانیان کرونا در خراسان جنوبی در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع فوت شدگان این بیماری در استان به ۷۸ نفر افزایش یافت.
 

کامبیز مهدی‌زاده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ظهر امروز (۲۴ تیر) در گفتگو با رسانه های گروهی با اشاره به افزایش مبتلایان به کرونا در استان اظهار کرد: در حال حاضر ۱۶۴ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۶۸ نفر مبتلای قطعی بیماری کرونا هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: هم اکنون ۱۲ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که متأسفانه حال سه نفر وخیم است.

وی با تاکید بر اینکه تعداد فوتی‌های ناشی از این بیماری نیز در استان افزایش داشته است، افزود: با فوت چهار نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته شمار فوتی‌های به ۷۸ نفر رسیده است.

مهدی زاده با اشاره به اینکه متأسفانه هفت شهر استان در وضعیت قرمز این بیماری قرار گرفته‌اند، عنوان کرد: شهرستان‌های بیرجند، خوسف، سربیشه، طبس، فردوس، قاین و نهبندان در وضعیت قرمز قرار دارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه هیچ شهرستانی در وضعیت سفید قرار ندارد، گفت: همچنین شهرستان‌های درمیان و بشرویه در وضعیت نارنجی (پر خطر) شهرستان‌های زیرکوه و سرایان در وضعیت زرد (متوسط خطر) هستند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today