فارس/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: از مجموع بیماران حاد تنفسی بستری در بیمارستان‌های استان، ۶۸ نفر مبتلای قطعی بیماری کرونا هستند.


کامبیز مهدی‌زاده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند امروز، اظهار داشت: هم‌اکنون ۱۶۴ بیمار با علائم بیماری حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری‌ هستند.

وی با بیان اینکه از مجموع بیماران حاد تنفسی ۶۸ نفر مبتلای قطعی بیماری کرونا هستند، بیان داشت: از مجموع بیماران کرونایی استان تعداد ۱۲ نفر در بخش‌های مراقبت ویژه (ICU) بستری هستند که متأسفانه حال سه نفر از آن‌ها وخیم گزارش شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در خصوص فوت‌شدگان کرونا در استان، مطرح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته با ثبت چهار مورد فوت جدید بیشترین موارد مرگ و میر ناشی از کرونا در استان ثبت شد و تعداد فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا در استان به ۷۸ نفر رسید.

مهدی‌زاده با بیان اینکه ۷۰ درصد مبتلایان به کرونا در خراسان‌جنوبی علائم شدید ندارند، تبیین کرد: براساس بررسی‌های انجام شده ۳۰ درصد مبتلایان به ویروس کرونا در استان خراسان‌جنوبی بدون علائم، ۴۰ درصد دارای علائم خفیف، ۱۵ درصد علائم شدید و پنج درصد دارای علائم خیلی شدید و حاد تنفسی هستند.

وی تجمعات خانوادگی با ۵۳ درصد، تماس در محل کار، انتقال در مراکز بهداشتی و درمانی با ۱۱ درصد، رفتن به مسافرت با ۱۱ درصد و استفاده از وسایل نقلیه مشترک برای رفتن به محل کار از مرکز خراسان‌جنوبی به سایر شهرستان‌ها را از دلایل عمده انتقال ویروس کرونا ذکر کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اعلام اینکه از یک دستگاه اتوبوس حدود ۱۵ نفر به بیماری کرونا مبتلا شدند که تعداد آن‌ها هر روز بیشتر می‌شود و برخی را در بیمارستان بستری شدند، تبیین کرد: شهروندان حتما در داخل خودرو یا سرویس مشترک از ماسک استفاده کنند و پنجره‌ها برای جریان هوا باز باشد.

مهدی‌زاده با بیان اینکه همه روزه تعداد زیادی از بیماران نیازمند بستری وارد بیمارستان می‌شوند، گفافزودت: به دلیل افزایش تعداد بیماران نیازمند مراقبت‌های ویژه، سومین بخش آی سی یو در این بیمارستان راه‌اندازی می‌شود.

وی از راه‌اندازی بخش آی. سی. یو جدید ویژه بیماران کرونایی با ۱۲ تخت در بیمارستان ولی عصر(عج) بیرجند خبر داد و گفت: در حال حاضر ۸۰ درصد تجهیزات این بخش آماده است و تا اوایل هفته آینده برای پذیرش بیماران آغاز به کار می‌کند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today